Ahold Delhaize verliest op Beursplein 5 na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de sterkste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het supermarktconcern zette in coronajaar 2020 flink meer omzet in de boeken, geholpen door de sluiting van de horeca en andere winkels. Maar de onderneming moest ook extra kosten maken vanwege de pandemie. De AEX-index eindigde de sessie met een verlies van 0,9 procent op 681,04 punten.
Ahold Delhaize verloor 3,3 procent. De supermarktketen wil meer kosten gaan besparen dan eerder gepland, ook om investeringen in bijvoorbeeld de webwinkels en de logistiek daarachter te bekostigen. De verkopen bij webwinkel bol.com stegen vorig jaar met ruim de helft.
Naast Ahold Delhaize beleefde ook chiptoeleverancier ASM International een mindere dag. Dat bedrijf sloot met een min van 4,2 procent, waarmee het de sterkste daler in de hoofdindex in Amsterdam was. Ook andere chipbedrijven hadden het zwaar. Zo eindigde BE Semiconductor in de staartgroep van de MidKap met een verlies van 4,4 procent.
AkzoNobel ziet winst verdampen
Verfconcern AkzoNobel, dat in het coronajaar 2020 scherp op de kosten heeft gelet, zag een eerdere winst nagenoeg verdampen. Het aandeel won een fractie. Het concern gaat dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 3,6 procent.
De MidKap sloot 1,6 procent lager op 999,48 punten. Bij de middelgrote fondsen in Amsterdam ging beursintermediair Flow Traders (plus 4,1 procent) aan kop dankzij een koopadvies van Degroof Petercam. Vopak stond onderaan met een min van bijna 5 procent na tegenvallende resultaten van het tankopslagbedrijf. Laadpalenfabrikant Alfen, die ook met cijfers kwam, werd ruim 8 procent lager gezet.
De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,1 procent. Het Franse luxeconcern Kering zakte dik 7 procent in Parijs door tegenvallende verkopen van zijn modemerk Gucci. BioNTech verloor dik 2 procent in Frankfurt. Brussel heeft 200 miljoen extra doses besteld van het coronavaccin van het Duitse biotechbedrijf en farmaceut Pfizer.
In Londen verdampte een eerdere winst van Rio Tinto (min 0,4 procent). De Brits-Australische mijnbouwgroep boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en verhoogde zijn dividend.
De euro stond op 1,2035 dollar, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 60,37 dollar. Brentolie klom 0,7 procent in prijs tot 63,79 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
5 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
10 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
12 uur geleden