Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize verliest op Beursplein 5 na cijfers

Ahold Delhaize verliest op Beursplein 5 na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de sterkste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het supermarktconcern zette in coronajaar 2020 flink meer omzet in de boeken, geholpen door de sluiting van de horeca en andere winkels. Maar de onderneming moest ook extra kosten maken vanwege de pandemie. De AEX-index eindigde de sessie met een verlies van 0,9 procent op 681,04 punten.

Ahold Delhaize verloor 3,3 procent. De supermarktketen wil meer kosten gaan besparen dan eerder gepland, ook om investeringen in bijvoorbeeld de webwinkels en de logistiek daarachter te bekostigen. De verkopen bij webwinkel bol.com stegen vorig jaar met ruim de helft.

Naast Ahold Delhaize beleefde ook chiptoeleverancier ASM International een mindere dag. Dat bedrijf sloot met een min van 4,2 procent, waarmee het de sterkste daler in de hoofdindex in Amsterdam was. Ook andere chipbedrijven hadden het zwaar. Zo eindigde BE Semiconductor in de staartgroep van de MidKap met een verlies van 4,4 procent.

AkzoNobel ziet winst verdampen

Verfconcern AkzoNobel, dat in het coronajaar 2020 scherp op de kosten heeft gelet, zag een eerdere winst nagenoeg verdampen. Het aandeel won een fractie. Het concern gaat dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 3,6 procent.

De MidKap sloot 1,6 procent lager op 999,48 punten. Bij de middelgrote fondsen in Amsterdam ging beursintermediair Flow Traders (plus 4,1 procent) aan kop dankzij een koopadvies van Degroof Petercam. Vopak stond onderaan met een min van bijna 5 procent na tegenvallende resultaten van het tankopslagbedrijf. Laadpalenfabrikant Alfen, die ook met cijfers kwam, werd ruim 8 procent lager gezet.

De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,1 procent. Het Franse luxeconcern Kering zakte dik 7 procent in Parijs door tegenvallende verkopen van zijn modemerk Gucci. BioNTech verloor dik 2 procent in Frankfurt. Brussel heeft 200 miljoen extra doses besteld van het coronavaccin van het Duitse biotechbedrijf en farmaceut Pfizer.

In Londen verdampte een eerdere winst van Rio Tinto (min 0,4 procent). De Brits-Australische mijnbouwgroep boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en verhoogde zijn dividend.

De euro stond op 1,2035 dollar, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 60,37 dollar. Brentolie klom 0,7 procent in prijs tot 63,79 dollar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

2 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

2 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

4 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

5 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

7 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

8 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

8 uur geleden