Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize onderaan in vlakke AEX, Shell wint

Ahold Delhaize onderaan in vlakke AEX, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag vrijwel vlak gesloten. Bij de hoofdfondsen op het Damrak moest supermarktconcern Ahold Delhaize het ontgelden na een adviesverlaging door analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan Chase. Shell stond bij de winnaars dankzij een stijging van de olieprijzen.

De AEX eindigde een fractie lager op 747,11 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 869,17 punten. De hoofdgraadmeters op de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 0,4 procent.

Ahold Delhaize was de sterkste daler in de AEX met een min van ruim 6 procent. JPMorgan verlaagde het advies voor het bedrijf van kopen naar verkopen. De kenners van JPMorgan werden ook negatiever over de Britse supermarktketen Tesco die 2,8 procent verloor in Londen. De bank werd wel positiever over het Belgische supermarktconcern Colruyt. Dat aandeel won 6,4 procent in Brussel.

Koopadvies

Verfconcern AkzoNobel kreeg een koopadvies door Deutsche Bank, maar zakte desondanks 1,2 procent. Sterkste stijger in de hoofdindex was chipbedrijf ASMI met een koerswinst van 1,5 procent.

Shell ging 1,3 procent vooruit. De Britse branchegenoot BP won 2 procent in Londen en het Franse TotalEnergies steeg 1,8 procent in Parijs. Saudi-Arabië en Rusland gaan hun beperkingen bij de productie van olie verlengen tot het einde van dit jaar om zo de prijzen te stutten.

Volledig operationeel

Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent duurder op 87,74 dollar en Brentolie klom 2,1 procent tot 90,83 dollar per vat. De prijs van Brent steeg daarmee voor het eerst sinds november vorig jaar tot boven de 90 dollar.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 werd Kendrion 0,3 procent hoger gezet. De toeleverancier voor de industrie en autosector liet weten weer volledig operationeel te zijn. Het bedrijf werd op 29 augustus getroffen door een computerhack. Volgens Kendrion heeft de aanval geen significante impact gehad op de leveringen en de financiële resultaten.

De euro was 1,0719 dollar waard, tegen 1,0792 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Grote uitval vluchten door staking Franse luchtverkeersleiders

PARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.

4 uur geleden
HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.

4 uur geleden
Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.

5 uur geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

7 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

7 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

8 uur geleden