Ahold Delhaize onderaan in lagere AEX, AkzoNobel in kopgroep
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verlaagden hun aanbeveling voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern van kopen naar verkopen. Het aandeel zakte daarop met 4,6 procent. Verfconcern AkzoNobel profiteerde daarentegen van een koopadvies door Deutsche Bank en steeg 1,9 procent.
Naast Ahold Delhaize werden de kenners van JPMorgan ook negatiever over de Britse supermarktketen Tesco, die ruim 2 procent verloor in Londen. De Amerikaanse bank werd wel positiever over het Belgische supermarktconcern Colruyt. Dat aandeel won dik 3 procent in Brussel.
Dienstensector
Beleggers kijken verder uit naar nieuwe gegevens over de mate van activiteit in de dienstensector van de eurozone in augustus. Eerder op de dag meldde marktonderzoeker Caixin al dat de groei van de Chinese dienstensector in augustus is afgenomen tot het laagste niveau sinds december vorig jaar. De zorgen over de Chinese economie laaiden daardoor weer op.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 743,93 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 873,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.
Nieuwe carrièremogelijkheid
Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. Adyen won 0,8 procent. Het betaalbedrijf kondigde aan op 8 november een beleggersdag te houden om "de dialoog met de aandeelhouders voort te zetten". Adyen raakte in augustus ongeveer de helft aan beurswaarde kwijt na de publicatie van tegenvallende cijfers.
ABN AMRO (min 1,3 procent) maakte bekend Ferdinand Vaandrager te willen benoemen tot financieel directeur. Vaandrager werd op 1 mei al benoemd tot de tijdelijke vervanger van de voormalige financiële topman Lars Kramer, die aftrad in verband met een nieuwe carrièremogelijkheid buiten de bank. Dataleverancier RELX won 0,2 procent dankzij een koopadvies van investeringsbank Investec.
Computerhack
Bij de kleinere bedrijven daalde Kendrion 0,1 procent. De toeleverancier voor de industrie en autofabrikanten liet weten weer volledig operationeel te zijn. Het bedrijf werd op 29 augustus getroffen door een computerhack. Volgens Kendrion heeft de aanval geen significante impact gehad op de leveringen en op de financiële resultaten.
De euro was 1,0766 dollar waard, tegen 1,0792 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,76 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 88,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
12 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.
30 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
3 uur geleden