Ahold Delhaize onderaan in lagere AEX, AkzoNobel in kopgroep
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verlaagden hun aanbeveling voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern van kopen naar verkopen. Het aandeel zakte daarop met 4,6 procent. Verfconcern AkzoNobel profiteerde daarentegen van een koopadvies door Deutsche Bank en steeg 1,9 procent.
Naast Ahold Delhaize werden de kenners van JPMorgan ook negatiever over de Britse supermarktketen Tesco, die ruim 2 procent verloor in Londen. De Amerikaanse bank werd wel positiever over het Belgische supermarktconcern Colruyt. Dat aandeel won dik 3 procent in Brussel.
Dienstensector
Beleggers kijken verder uit naar nieuwe gegevens over de mate van activiteit in de dienstensector van de eurozone in augustus. Eerder op de dag meldde marktonderzoeker Caixin al dat de groei van de Chinese dienstensector in augustus is afgenomen tot het laagste niveau sinds december vorig jaar. De zorgen over de Chinese economie laaiden daardoor weer op.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 743,93 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 873,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.
Nieuwe carrièremogelijkheid
Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. Adyen won 0,8 procent. Het betaalbedrijf kondigde aan op 8 november een beleggersdag te houden om "de dialoog met de aandeelhouders voort te zetten". Adyen raakte in augustus ongeveer de helft aan beurswaarde kwijt na de publicatie van tegenvallende cijfers.
ABN AMRO (min 1,3 procent) maakte bekend Ferdinand Vaandrager te willen benoemen tot financieel directeur. Vaandrager werd op 1 mei al benoemd tot de tijdelijke vervanger van de voormalige financiële topman Lars Kramer, die aftrad in verband met een nieuwe carrièremogelijkheid buiten de bank. Dataleverancier RELX won 0,2 procent dankzij een koopadvies van investeringsbank Investec.
Computerhack
Bij de kleinere bedrijven daalde Kendrion 0,1 procent. De toeleverancier voor de industrie en autofabrikanten liet weten weer volledig operationeel te zijn. Het bedrijf werd op 29 augustus getroffen door een computerhack. Volgens Kendrion heeft de aanval geen significante impact gehad op de leveringen en op de financiële resultaten.
De euro was 1,0766 dollar waard, tegen 1,0792 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,76 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 88,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
29 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
2 uur geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
3 uur geleden