Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize onderaan in lagere AEX, AkzoNobel in kopgroep

Ahold Delhaize onderaan in lagere AEX, AkzoNobel in kopgroep

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verlaagden hun aanbeveling voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern van kopen naar verkopen. Het aandeel zakte daarop met 4,6 procent. Verfconcern AkzoNobel profiteerde daarentegen van een koopadvies door Deutsche Bank en steeg 1,9 procent.

Naast Ahold Delhaize werden de kenners van JPMorgan ook negatiever over de Britse supermarktketen Tesco, die ruim 2 procent verloor in Londen. De Amerikaanse bank werd wel positiever over het Belgische supermarktconcern Colruyt. Dat aandeel won dik 3 procent in Brussel.

Dienstensector

Beleggers kijken verder uit naar nieuwe gegevens over de mate van activiteit in de dienstensector van de eurozone in augustus. Eerder op de dag meldde marktonderzoeker Caixin al dat de groei van de Chinese dienstensector in augustus is afgenomen tot het laagste niveau sinds december vorig jaar. De zorgen over de Chinese economie laaiden daardoor weer op.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 743,93 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 873,01 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.

Nieuwe carrièremogelijkheid

Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. Adyen won 0,8 procent. Het betaalbedrijf kondigde aan op 8 november een beleggersdag te houden om "de dialoog met de aandeelhouders voort te zetten". Adyen raakte in augustus ongeveer de helft aan beurswaarde kwijt na de publicatie van tegenvallende cijfers.

ABN AMRO (min 1,3 procent) maakte bekend Ferdinand Vaandrager te willen benoemen tot financieel directeur. Vaandrager werd op 1 mei al benoemd tot de tijdelijke vervanger van de voormalige financiële topman Lars Kramer, die aftrad in verband met een nieuwe carrièremogelijkheid buiten de bank. Dataleverancier RELX won 0,2 procent dankzij een koopadvies van investeringsbank Investec.

Computerhack

Bij de kleinere bedrijven daalde Kendrion 0,1 procent. De toeleverancier voor de industrie en autofabrikanten liet weten weer volledig operationeel te zijn. Het bedrijf werd op 29 augustus getroffen door een computerhack. Volgens Kendrion heeft de aanval geen significante impact gehad op de leveringen en op de financiële resultaten.

De euro was 1,0766 dollar waard, tegen 1,0792 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,76 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 88,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

9 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

10 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

11 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

12 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

13 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

15 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

17 uur geleden