Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize aan kop in licht lagere AEX

Ahold Delhaize aan kop in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was maandag de sterkste stijger in de AEX-index dankzij een positief analistenrapport van ING. De Europese aandelenbeurzen kwamen amper van hun plaats. Een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders en een tegenvallende Chinese exportgroei zorgden daarbij voor enige koersdruk. Verder werd vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse inflatiecijfers, die beide voor donderdag op het programma staan.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 718,44 punten. Vrijdag bereikte de graadmeter nog een nieuw slotrecord. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1067,67 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs bleven vrijwel onveranderd. De Londense FTSE-index boekte een kleine winst van 0,2 procent.

Ahold Delhaize won 1,2 procent. ING voegde het aandeel toe aan de favorietenlijst. Volgens analisten van de bank houdt de markt onvoldoende rekening met de waarde van webwinkel bol.com. Techinvesteerder Prosus sloot de rij in de AEX met een min van 1,6 procent. Beleggers reageerden op het historische akkoord van de G7-landen over een minimumtarief van de vennootschapsbelasting van 15 procent. Vooral de grote internationale technologiebedrijven zullen bij een wereldwijd minimum belastingtarief meer belastingen gaan betalen.

Aegon

Verzekeraar Aegon (min 1 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap stond SBM Offshore (min 2,8 procent) onderaan. De maritiem oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben volgens De Telegraaf begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf, dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd. Fitnessketen Basic-Fit ging aan kop met een plus van 1,2 procent.

Daimler won 0,4 procent in Frankfurt. De autoproducent wil de productie van Mercedes-Benz in China opvoeren nu vraag naar luxe auto's in de grootste automarkt ter wereld toeneemt. In Londen kelderde IWG dik 13 procent. De aanbieder van flexibele werkplekken waarschuwde voor een forse winstval door de opkomst van nieuwe varianten van het coronavirus.

De euro was 1,2160 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 69,19 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Japanse beurs hard omhoog door hoop op einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiƫle markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.

11 minuten geleden
Prijzen aan pomp licht gedaald na sterke daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.

20 minuten geleden
FNV: HEMA moet afspraken uit oude cao nog steeds toepassen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV klaagt dat HEMA bepaalde afspraken uit de oude HEMA-cao niet meer toepast sinds de keten in 2023 is overgestapt naar de cao Retail Non-Food. Volgens de bond mag dat niet en zou de overgang naar een andere cao geen vrijbrief zijn om arbeidsvoorwaarden te verslechteren.

31 minuten geleden
EU komt met verbod op AI die expliciete beelden genereert

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn donderdag tot een voorlopig akkoord gekomen over veranderingen binnen de AI-verordening. Ze bereikten onder meer overeenstemming over een verbod op AI-toepassingen die zonder toestemming seksueel expliciete beelden creƫren.

32 minuten geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

2 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

6 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

6 uur geleden