Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap deelt 150 korans uit in Arnhem

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap deelt 150 korans uit in Arnhem

ARNHEM (ANP) - In het centrum van Arnhem hebben leden van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap zaterdagmiddag tegen de 150 korans uitgedeeld aan voorbijgangers. De directe aanleiding daarvoor was de poging van Pegida-voorman Edwin Wagensveld om een koran te verbranden.

Kashif Akmal van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap zegt dat de actie veel mooie gesprekken heeft opgeleverd. Volgens hem kwamen mensen speciaal naar het centrum toe voor de actie, die "boven verwachting" verliep. Er zijn geen incidenten geweest en er waren ook geen uitgesproken negatieve reacties, zegt Akmal.

Wagensveld wilde vorige week zaterdag in Arnhem een koran verbranden. Daarvoor had hij toestemming gekregen van burgemeester Ahmed Marcouch. Tegendemonstranten hielden de koranverbranding met geweld tegen. Enkele agenten en Wagensveld raakten daarbij lichtgewond.

Meer uit Binnenland

Laatste hekken rond World Forum dicht, terrein is afgegrendeld

DEN HAAG (ANP) - De hekken rond het World Forum zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gesloten. Het gebied is niet meer toegankelijk voor de buitenwereld. Volgende week wordt er de NAVO-top gehouden.

21 minuten geleden
Reserveren digitaal oorlogsarchief kan vanaf maandag 13.00 uur

DEN HAAG (ANP) - Vanaf komende maandag 13.00 uur kunnen mensen een plek reserveren om het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) digitaal te doorzoeken in de studiezaal van het Nationaal Archief (NA). Op 1 juli nemen de eerste mensen plaats achter een van de vijf beveiligde computers om het beladen oorlogsarchief te bekijken.

1 uur geleden
Haarlemmermeer zet camera's in om protesten rond NAVO-top

HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".

9 uur geleden
Motorrijder dood door aanrijding met auto in Nieuw-Beijerland

NIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.

10 uur geleden
ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warmte

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

13 uur geleden
Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.

13 uur geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israƫl en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.

13 uur geleden