
Agenten handelden uit noodweer bij arrestatie in Kortgene
KORTGENE - De agenten die op de benen van een verdachte schoten tijdens een aanhouding in Kortgene in augustus vorig jaar handelden uit noodweer.
Dat heeft het openbaar ministerie donderdag gezegd.
De Rijksrecherche heeft het incident onderzocht. De politie ging op 17 augustus naar Kortgene na een melding over een ruzie tussen een man en vrouw. Er zouden vernielingen zijn gepleegd en de man dreigde brand te stichten terwijl hij een jerrycan met benzine vasthield.
gevaarlijk
De vier agenten troffen de man, die als vuurwapengevaarlijk te boek stond, niet thuis aan. Toen ze hem op straat zagen, sommeerden ze hem te stoppen. De man luisterde niet en kwam met een wijnfles dreigend op de agenten aflopen. Na een waarschuwing van één van de agenten bleef hij doorrennen. Dat deed hij ook na twee gerichte schoten.
Aanhouding
Na het derde schot viel de man op de grond en kon hij worden aangehouden. Volgens het openbaar ministerie hadden de agenten geen andere keuze dan schieten.
Meer uit Beveland
GOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.
3 uur geledenGOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."
17 uur geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
22 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."
1 dag geledenKLOETINGE - De speeltuin in de Jachthuisstraat in Kloetinge wordt binnenkort ander ingericht door de Gemeente Goes. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (vak) heeft het voortouw genomen om kinderen en omwonenden te betrekken bij de nieuwe plannen.
1 dag geledenKRUININGEN - Op de snelweg A58 bij Kruiningen is dinsdag een 77-jarige man uit Ellemeet om het leven gekomen bij een eenzijdig verkeersongeval.
2 dagen geledenHeinkenszand - Burgemeester Dijksterhuis heeft maandagmiddag het echtpaar De Jonge in Heinkenszand gefeliciteerd met hun huwelijksjubileum. Zij waren zondag 06 juli maar liefst 65 jaar getrouwd.
2 dagen geleden