Agent in New York aangehouden vanwege onwettige nekklem
NEW YORK (ANP/AFP) - Een politieagent is in New York aangehouden vanwege het uitvoeren van een illegale nekklem bij een arrestant. Het is de eerste keer dat een agent wordt aangeklaagd sinds de gouverneur van de staat New York de omstreden handeling aan banden legde.
De arrestant verloor zijn bewustzijn toen de agent zijn armen om de nek van de man hield. Het incident werd gefilmd door omstanders. De 39-jarige agent gaf zichzelf aan. Hij is geschorst en riskeert een gevangenisstraf van maximaal 7 jaar.
De staat nam eerder deze maand maatregelen nadat er in New York en de rest van de VS een volkswoede uitbrak om de dood van George Floyd. Hij kwam in Minneapolis om het leven nadat een agent bijna 9 minuten met zijn knie op zijn nek zat.
De New Yorkse politie deed al in 1993 de nekklem in de ban, maar het middel werd oogluikend toegestaan en er werden geen berispingen voor gebruik ervan uitgedeeld. In 2014 was er al eens enorme ophef. Toen overleed in New York de zwarte Amerikaan Eric Garner kort nadat hij bij arrestatie hard tegen de grond was gewerkt.
Politieman Daniel Panteleo hield hem tegen de regels in in een wurggreep. Hij stopte niet hoewel de verdachte nog uitbracht dat hij geen lucht kreeg. Garner verloor het bewustzijn en overleed op weg naar het ziekenhuis.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
3 uur geleden