Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afvalfonds gedwongen statiegeld op blikjes per 2023 in te voeren

Afvalfonds gedwongen statiegeld op blikjes per 2023 in te voeren

DEN HAAG (ANP) - Het kunnen inzamelen van statiegeldblikjes wordt per 1 januari verplicht, ondanks de bezwaren van partijen als supermarkten en blikproducenten die zeggen meer tijd nodig te hebben. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) waarschuwt het Afvalfonds Verpakkingen dat er gehandhaafd gaat worden. Weigeraars riskeren een boete die kan oplopen tot in totaal 28 miljoen euro voor de bij het fonds aangesloten partijen. Mogelijk wordt dat nog meer.

Medio juni zei het Afvalfonds dat de datum van 1 januari te ambitieus was. Dat komt bijvoorbeeld door tekorten aan grondstoffen en personeel. De organisatie werkt in opdracht van supermarktenkoepel Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) en branchevereniging voor voedselproducenten Federatie Nederlandse Levensmiddelenindustrie (FNLI) aan een innamesysteem.

Het ILT zegt nu een voornemen tot last onder dwangsom te willen opleggen aan het Afvalfonds Verpakkingen en zestien producenten en importeurs, waaronder supermarkten en blikproducenten. Eerder zei staatssecretaris Vivianne Heijnen (Milieu) al dat er niet aan de datum van 1 januari gemorreld wordt.

Op blikjes komt 0,15 euro statiegeld zodra het systeem ingaat. Met de maatregel wil het kabinet het aandeel blik in zwerfafval sterk verminderen. Een woordvoerder van het Afvalfonds was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

China beperkt import van Japanse bedrijven door spanningen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.

24 minuten geleden
AEX-index veert licht op na onzekerheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".

1 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht in EU in januari, ook in Nederland

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

1 uur geleden
Prijsverhogingen helpen eigenaar Douwe Egberts aan meer omzet

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 procent van kracht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Kledingmerken misleiden klant met 'sociaal verantwoorde' waar

DEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.

3 uur geleden
Verpakkingsloze super Pieter Pot gaat samen met branchegenoot

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.

3 uur geleden