Afsluiting van de Haringvlietbrug: 8 weken omrijden
THOLEN - De Haringvlietbrug wordt gerenoveerd. Van vrijdag 9 juni 22.00 uur tot vrijdag 4 augustus 2023 23.00 uur is de brug gesloten voor al het verkeer. Tijdens de renovatie worden de brugklep en het bewegingswerk vervangen.
Oorspronkelijk was gepland dat de brug 7 weken zou worden afgesloten. Na een gedetailleerde planning van de werkzaamheden blijkt dat ook de geplande reserveweek in augustus nodig is om de nieuwe brugklep nauwkeurig af te stellen.
De renovatie zorgt ervoor dat de brug ook in de toekomst veilig blijft en de regio bereikbaar is. De extra reistijd op de omleidingsroutes kan tijdens de spits oplopen tot meer dan een uur. Om verkeersopstoppingen te voorkomen, wordt weggebruikers gevraagd om tijdens deze periode, indien mogelijk, thuis te werken, buiten de spits te reizen en/of samen te reizen, de trein te nemen of de fiets te gebruiken.
Tijdens de afsluiting van de Haringvlietbrug worden verkeersstromen omgeleid via de A59, A17 en A16 (Moerdijkbrug) en via de N59 en de N57 (Haringvlietdam). Verkeer in de Hoeksche Waard wordt omgeleid via de N217 en de Kiltunnel, die tijdens de afsluiting tolvrij is.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Bij vier bedrijven in de staart van Zuid-Beveland, oostelijk Tholen en Sint Philipsland ziet netbeheerder Stedin kansen om het stroomnet te ontlasten. Samen zouden de bedrijven mogelijk 35 megawatt aan flexibel vermogen kunnen leveren. Daarover gaat Stedin met hen in gesprek.
4 uur geledenZEELAND - Tholenaren gaan in 2027 meer betalen aan Waterschap Scheldestromen. Een eenpersoonshuishouden in een huurwoning is 252 euro kwijt, 15 euro meer dan dit jaar. Voor een meerpersoonshuishouden met een koopwoning stijgen de kosten met 49 euro naar 634 euro. Dat blijkt uit de begroting die aan de algemene vergadering is voorgelegd.
9 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.
1 dag geledenTHOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseerde afgelopen zaterdag de lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting liepen ruim duizend deelnemers mee. De route week dit jaar af vanwege wegwerkzaamheden.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.
2 dagen geledenPOORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.
3 dagen geleden