
Afscheidswedstrijd voor oudste Yerseke-voetballer
YERSEKE - Hij houdt het na 58 jaar voor gezien. Leo van Ast (65) hangt noodgedwongen zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Door knieproblemen kan de oudste speler van v.v. Yerseke zijn hobby niet meer beoefenen. Om hem te bedanken voor bewezen diensten, organiseert een speciale commissie van Yerseke-leden zaterdag (15 juni) een afscheidswedstrijd voor Van Ast.
Leo van Ast begon op zevenjarige leeftijd met voetballen bij 'Yese'. Al snel bleek hij een talentvolle voorhoedespeler: tweebenig, snel en met een neusje voor de goal. 'Op zijn vijftiende debuteerde Van Ast in het eerste elftal. ''Ik was een echte pingelaar die alles op techniek deed'', vertelt Leo. ''Het voetbal was in mijn jonge jaren veel minder fysiek dan nu. Technische spelers vielen daardoor sneller op bij het publiek.''
Den Haag
De rechtsbuiten voetbalde tot zijn vijfendertigste bij Yese 1. Met dat team sleepte hij een aantal kampioenschappen binnen. Daarnaast speelde hij zowel met de Reimerswaalse als Zeeuwse selectie wedstrijden tegen profclubs. Eén van die duels herinnert hij zich nog goed. ''We voetbalden in 1973 met de Zeeuwse selectie tegen FC Den Haag, het huidige ADO. Die wedstrijd wonnen we met 4-2 en ik stond in de basis. Dat was toch wel heel mooi om mee te maken'', glimlacht Leo.
Gezelligheid
Van Ast voetbalde na zijn periode in het eerste voor alle andere seniorenteams van Yerseke. De rechtsbuiten droeg de laatste jaren het shirt van Yese 5. Hele wedstrijden speelde hij niet meer in verband met zijn kapotte knie. ''Meestal deed ik nog een helft mee. Het ging mij vooral nog om de gezelligheid en het onderdeel uitmaken van een team. Dat ga ik zeker missen.'' Van Ast mag op zaterdag 15 juni nog één keer laten zien wat hij aan voetbalskills in huis heeft. ''Het leuke aan voetbal is dat iedere speler zijn eigen kwaliteiten heeft. De één is rechtsbuiten en beslist door een individuele actie een wedstrijd, terwijl de ander als linksback de tegenstander afstopt. Met je talenten bijdragen aan een teamprestatie is in mijn ogen het mooiste aan de voetbalsport.''
Waardering
De afscheidswedstrijd vindt plaats op het hoofdveld van v.v. Yerseke en begint om 14.30 uur. Van Ast vormt een elftal met een aantal oud-ploeggenoten. Samen nemen zij het op tegen Yese 5, het team waarvan Leo het afgelopen seizoen deel uitmaakte. De rechtsbuiten vindt het een eer dat hij een afscheidswedstrijd krijgt. ''Het is fantastisch dat men dit voor mij organiseert. Ik ben er ontzettend blij mee en zie het als een blijk van waardering.'' Ondanks dat Van Ast na 15 juni voetballer af is, blijft hij bezoekjes brengen aan sportpark Cleijn Moercken. ''Ik ben nou eenmaal een echte voetballiefhebber. Het is jammer dat ik moet stoppen, maar ik vind het ook leuk om wedstrijden te bekijken.''
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Op zaterdag 17 mei organiseert Stichting het Gehandicapte Kind voor de vierde keer de Mega Wandel Marathon. Het wandelfeest vindt plaats in en rondom Arnhem waarbij deelnemers uit het hele land meelopen. Zo worden ook Zeeuwen opgeroepen om mee te wandelen voor kinderen met een handicap.
9 uur geledenHANSWEERT - Tijdens de Nationale Herdenking op zondag 4 mei 2025 herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies.
12 uur geledenWEMELDINGE - Het lijkt een wereld van verschil: een gezellig kaartavondje in een dorpssportzaal en het bruisende pokercircuit van Las Vegas. Toch begint het voor sommige spelers precies daar - in Wemeldinge - waar op 11 mei opnieuw een voorronde wordt gehouden van het Open Nederlands Kampioenschap Poker (ONK Poker).
15 uur geledenKRUININGEN - Op woensdag 21 mei vindt in Kruiningen een speelgoedruil plaats. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 speelgoed inleveren en ruilen.
1 dag geledenREIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal wil peilen hoeveel belangstelling er is voor de documentaire: 'In dienst van de vrede'. Deze film is speciaal gemaakt voor veteranen, hun families en andere geïnteresseerden.
1 dag geledenGOES - Een kleine moeite met grote gevolgen: dat blijkt uit de actie "Band op Spanning Reimerswaal", die afgelopen januari door de gemeente werd georganiseerd. Op twee zaterdagen konden inwoners gratis hun autobanden laten controleren en oppompen. Het doel? Meer bewustwording over het belang van de juiste bandenspanning - voor zowel het milieu als de portemonnee.
1 dag geledenKAPELLE - Vanaf 1 mei is de gemeente Kapelle een nieuwe kracht rijker: de wijk-GGD'er. Deze professional richt zich op het ondersteunen van mensen met verward of onbegrepen gedrag en speelt een belangrijke rol bij het vroegtijdig signaleren van problemen in de wijk.
2 dagen geleden