Afscheidscolumn Eugène de Kok: Punt achter laatste verhaal
Ik heb net een punt gezet achter het laatste verhaal dat ik voor deze krant heb gemaakt. Ik stop. Niet omdat ik het beu ben, maar omdat ik iets anders wilde doen en er een mooie baan bij de Hogeschool Zeeland voorbij kwam.
In de afgelopen jaren heb ik honderden verhalen gemaakt. Hoogtepunten opsommen is lastig, maar een interview met een Vlissinger, die doodziek was door zijn werk in een aluminiumfabriek, was indrukwekkend, een gesprek met Tour de France-winnaar Jan Janssen onvergetelijk, evenals mijn bezoek aan Tweede Kamerlid Ad Koppejan, die een paar maanden later in het oog van een mediastorm kwam te staan over de PVV-steun aan het kabinet. De indrukwekkende driemasters op Sail de Ruyter in 2013 zie ik nog zo voor me, de ellebogen van fotograaf Edwin Smulders om voor te dringen tijdens het bezoek van de koninklijke familie aan Wemeldinge en Middelburg in 2010, een jaar na het drama in Apeldoorn, voel ik nog en de gesprekken met tientallen burgemeesters, wethouders en bevlogen raadsleden waren vrijwel altijd plezierig.
Jaren heb ik ook een column mogen schrijven. Ik vond het jammer toen ik moest stoppen, maar achteraf is het goed geweest. Ik zou niet weten waar ik het in deze tijd over had moeten hebben. Corona? Er zijn al miljoenen mensen met meningen over hoe de crisis moet worden aangepakt. Er zijn artsen die van alles verstand hebben, yogadocenten die artsen denken te zijn, journalisten die feiten en meningen niet meer van elkaar scheiden en politici die de waarheid geweld aandoen voor eigen gewin.
Een column van mij zou slechts belanden op het slagveld vol loopgraven met tegenovergestelde meningen. Nutteloos tijdverdrijf. Dan kun je beter een mooi verhaal maken met een Zeeuw die op zijn blote voeten 2600 kilometer wil wandelen langs de Australische kust voor een goed doel. Ik heb er net een punt achter gezet. Het was mijn laatste, maar de mooie verhalen uit de buurt blijf je in deze kranten lezen.
Eugène de Kok
Meer uit Beveland
GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
5 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
7 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
12 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geleden