Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afscheid dokter Ponten loopt uit op massaal spreekuur

Afscheid dokter Ponten loopt uit op massaal spreekuur

MIDDELBURG – De rijen wachtenden bij het afscheid van huisarts Hans Ponten in de Middelburgse schouwburg deden denken aan die voor de Sixtijnse Kapel in Rome of een andere wereldattractie. De file reikte tot om de hoek ter hoogte van de Koepoort. De massale belangstelling bewees dat Ponten heel geliefd is bij zijn patiënten in Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg.Na 38 jaar komt er een eind aan het drukke beroepsmatige leven van geneesheer Ponten. De manier waarop hij zijn taak uitoefende kun je het beste omschrijven met het klassieke begrip roeping. Zijn taakopvatting was het tegenovergestelde van een negen tot vijf uur-mentaliteit. Hans Ponten bezocht zelfs op vrije dagen ernstig zieke patiënten. Tijdens de receptie was geen spoor meer te bekennen van covid-maatregelen. Het lijfelijke contact liep uiteen van handen schudden tot spontane omhelzingen. In de lange rij voor dit drukst bezochte spreekuur van Ponten was het traditionele wachtkamer-gemopper afwezig. Terwijl het voor veel van de ruim negenhonderd bezoekers een uur duurde voor ze de scheidende huisarts hadden bereikt.OverweldigdTafels voor cadeaus ontbraken in de schouwburg. Ponten had zijn patiënten laten weten dat ze geld voor geschenken wat hem betreft mochten storten voor een goed doel. Dat is de geplande dorpstuin rond de kerk van Nieuw- en Sint Joosland. Hij opende daarvoor een speciale rekening. Hoeveel deze actie opbrengt wordt deze week duidelijk. Dat de actie bijzonder is gewaardeerd bleek uit de komst naar de receptie van Peter Joosse. Hij overhandigde als bestuurslid van Dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland een cheque voor de tuin. Daarop stond te lezen: ,,Na bijna 40 jaar zal het dorp afscheid moeten nemen van de dokter. Het zal een gemis zijn, maar we wensen hem een mooi en lang pensioen.” Een tekst die velen Joosse nazeiden in eigen bewoordingen. Commentaar van de huisarts na afloop: ,,Ik ben sprakeloos, beduusd en overweldigd” Ponten wordt overigens opgevolgd door dokter Wouter van Werkum. Hij maakte al enige tijd deel uit van de praktijk.

Meer uit Middelburg

Dader steekpartij Vlasmarkt nog niet gevonden; politie roept getuigen op zich te melden

MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'

6 uur geleden
33e Jazz by the Sea begint donderdag: vertrouwde charme én vernieuwing

DOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.

9 uur geleden
Jonge fietsster naar ziekenhuis na botsing met lijnbus in Stationsstraat Middelburg

MIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus.  De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.

11 uur geleden
Man gewond bij steekpartij in centrum Middelburg; dader voortvluchtig

MIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.

15 uur geleden
Zeeuwse reactie op troonrede: ‘Zeeland heeft de sleutel om Nederland van het slot te halen’

MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.

1 dag geleden
Maandelijks koffie-uurtje in bibliotheek Middelburg voor mensen met Parkinson

MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.

1 dag geleden
Residence Coudekerke feestelijk geopend in Koudekerke

KOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.

1 dag geleden