Afrikaanse voetballanden steunen waarschijnlijk tweejaarlijks WK
KAAPSTAD (ANP/RTR) - De Afrikaanse landen die aangesloten zijn bij wereldvoetbalbond FIFA zullen waarschijnlijk in groten getale de plannen voor een tweejaarlijks WK voetbal steunen. De Afrikaanse voetbalfederatie CAF komt vrijdag bijeen in Caïro voor een extra congres en verwacht wordt dat de landen daar hun goedkeuring aan de plannen van de FIFA geven.
CAF-voorzitter Patrice Motsepe uit Zuid-Afrika heeft eerder al zijn steun toegezegd aan het plan om het wereldkampioenschap voetbal iedere twee jaar te houden in plaats van om de vier jaar, zoals nu het geval is. "De ontwikkelingslanden hebben het meeste voordeel bij een WK iedere twee jaar", zei Motsepe daarover.
De CAF-voorzitter is een bondgenoot van FIFA-voorzitter Gianni Infantino, die er veel aan gelegen is om het voorstel aangenomen te krijgen. De voetbalbonden van Europa en Zuid-Amerika hebben zich echter tegen de plannen uitgesproken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
2 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
21 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
22 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
23 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
23 uur geleden