Afrikaanse landen stemmen unaniem voor WK eens in de twee jaar
CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse landen staan unaniem achter het plan om het wereldkampioenschap voetbal voortaan om de twee jaar in plaats van om de vier jaar te organiseren. De Afrikaanse voetbalfederatie CAF hield in Caïro een ingelast congres en alle aangesloten landen gaven in een stemming aan voorstander te zijn.
Voorzitter Gianni Infantino van de mondiale federatie FIFA wil het WK graag vaker organiseren. Nu is het zo dat vijf Afrikaanse landen zich plaatsen voor het WK. Als het WK vaker wordt georganiseerd, nement de kansen voor de wat kleinere landen toe om ook een keer deel te kunnen nemen, is de gedachte.
In Europa is er juist veel verzet tegen het plan. De drukke speelkalender is een belangrijke reden en ook vinden veel mensen dat de charme rond het WK verdwijnt als het vaker gespeeld wordt.
Maandag 20 december is er bij de FIFA een topoverleg over het plan.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
59 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden