AFM: vooral jonge beleggers handelden in aandelen GameStop
AMSTERDAM (ANP) - Het waren vooral jongere beleggers die begin dit jaar handelden in aandelen van gamewinkelketen GameStop. De gemiddelde leeftijd van een Nederlandse belegger die tijdens de hype instapte was 31 jaar, meldt de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).
GameStop was begin dit jaar veelvuldig in het nieuws vanwege een run op aandelen door particuliere beleggers na oproepen daarvoor op het internetforum Reddit. Door de beursgekte werd het aandeel in korte tijd honderden procenten meer waard, om daarna weer flink terug te vallen.
De AFM analyseerde de handel in aandelen van GameStop door Nederlandse particuliere beleggers in de periode 18 januari tot en met 18 maart. De slotkoersen varieerde toen tussen ruim 17 dollar en 347,50 dollar. Bijna 30.000 Nederlandse beleggers handelden in het aandeel. Hun gemiddelde leeftijd was 31 jaar. De meest voorkomende leeftijd was 26 jaar met bijna 1700 investeerders.
Van de beleggers kocht 80 procent aandelen GameStop in voor een totale waarde van 4270 dollar of minder. De gemiddelde totale gekochte waarde was 11.532 dollar. Minstens 40 investeerders kochten in voor meer dan 1 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
14 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
18 uur geleden