Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump zich positief heeft uitgelaten over crypto blijft investeren in munten zoals bitcoin risicovol, waarschuwt Laura van Geest, bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild en sterk in waarde gestegen.

"In de vorige regeerperiode was hij sceptisch over crypto en nu heeft hij zich daar positief over uitgelaten", zei Van Geest donderdag. Wereldwijd is volgens haar geprobeerd de risico's rondom crypto beter te beheersen. Zo is het in China helemaal verboden om in cryptomunten te handelen en Amerikaanse toezichthouders waren bijvoorbeeld bezig om crypto beter te reguleren. "De vraag is of dat nog doorgaat."

De AFM benadrukt de risico's van beleggen in cryptomunten en stelt dat deze een ander soort product zijn dan beleggingsproducten die bijvoorbeeld langer onder toezicht staan. "Wij denken dat crypto een riskant, volatiel fenomeen is. We zeggen altijd tegen mensen: je moet er alleen geld in stoppen wat je kunt veroorloven om te verliezen."

Marktwaarde

De totale marktwaarde van cryptomunten wereldwijd is recent naar meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar gestegen. De bitcoin is sinds de bekendmaking van de verkiezingsuitslag in de VS ruim 30 procent meer waard geworden en kwam eerder boven de historische grens van 90.000 dollar uit.

De AFM houdt zich bij cryptomunten "nog meer op afstand dan normaal", aldus de bestuursvoorzitter. Crypto heeft "geen heldere onderliggende waarde" zoals de waarde van een bedrijf bij een aandeel, stipte Van Geest aan. De toezichthouder geeft dan ook geen mening over de vraag of crypto bijvoorbeeld te hoog of laag gewaardeerd wordt.

Meer uit Financieel

CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

40 minuten geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

2 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

2 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

2 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

3 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

3 uur geleden
Nederlandse fabrikant stapt met Rheinmetall in defensietrailers

WIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.

3 uur geleden