Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump zich positief heeft uitgelaten over crypto blijft investeren in munten zoals bitcoin risicovol, waarschuwt Laura van Geest, bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild en sterk in waarde gestegen.

"In de vorige regeerperiode was hij sceptisch over crypto en nu heeft hij zich daar positief over uitgelaten", zei Van Geest donderdag. Wereldwijd is volgens haar geprobeerd de risico's rondom crypto beter te beheersen. Zo is het in China helemaal verboden om in cryptomunten te handelen en Amerikaanse toezichthouders waren bijvoorbeeld bezig om crypto beter te reguleren. "De vraag is of dat nog doorgaat."

De AFM benadrukt de risico's van beleggen in cryptomunten en stelt dat deze een ander soort product zijn dan beleggingsproducten die bijvoorbeeld langer onder toezicht staan. "Wij denken dat crypto een riskant, volatiel fenomeen is. We zeggen altijd tegen mensen: je moet er alleen geld in stoppen wat je kunt veroorloven om te verliezen."

Marktwaarde

De totale marktwaarde van cryptomunten wereldwijd is recent naar meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar gestegen. De bitcoin is sinds de bekendmaking van de verkiezingsuitslag in de VS ruim 30 procent meer waard geworden en kwam eerder boven de historische grens van 90.000 dollar uit.

De AFM houdt zich bij cryptomunten "nog meer op afstand dan normaal", aldus de bestuursvoorzitter. Crypto heeft "geen heldere onderliggende waarde" zoals de waarde van een bedrijf bij een aandeel, stipte Van Geest aan. De toezichthouder geeft dan ook geen mening over de vraag of crypto bijvoorbeeld te hoog of laag gewaardeerd wordt.

Meer uit Financieel

EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

1 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

1 uur geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

2 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

3 uur geleden
ABN AMRO gelooft dat AI werk van personeel kan overnemen

AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.

3 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na schrappen duizenden banen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

3 uur geleden
Vakbond De Unie: 'schokgolf' bij ABN AMRO door groot banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.

4 uur geleden