Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump zich positief heeft uitgelaten over crypto blijft investeren in munten zoals bitcoin risicovol, waarschuwt Laura van Geest, bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild en sterk in waarde gestegen.

"In de vorige regeerperiode was hij sceptisch over crypto en nu heeft hij zich daar positief over uitgelaten", zei Van Geest donderdag. Wereldwijd is volgens haar geprobeerd de risico's rondom crypto beter te beheersen. Zo is het in China helemaal verboden om in cryptomunten te handelen en Amerikaanse toezichthouders waren bijvoorbeeld bezig om crypto beter te reguleren. "De vraag is of dat nog doorgaat."

De AFM benadrukt de risico's van beleggen in cryptomunten en stelt dat deze een ander soort product zijn dan beleggingsproducten die bijvoorbeeld langer onder toezicht staan. "Wij denken dat crypto een riskant, volatiel fenomeen is. We zeggen altijd tegen mensen: je moet er alleen geld in stoppen wat je kunt veroorloven om te verliezen."

Marktwaarde

De totale marktwaarde van cryptomunten wereldwijd is recent naar meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar gestegen. De bitcoin is sinds de bekendmaking van de verkiezingsuitslag in de VS ruim 30 procent meer waard geworden en kwam eerder boven de historische grens van 90.000 dollar uit.

De AFM houdt zich bij cryptomunten "nog meer op afstand dan normaal", aldus de bestuursvoorzitter. Crypto heeft "geen heldere onderliggende waarde" zoals de waarde van een bedrijf bij een aandeel, stipte Van Geest aan. De toezichthouder geeft dan ook geen mening over de vraag of crypto bijvoorbeeld te hoog of laag gewaardeerd wordt.

Meer uit Financieel

Bedrijven investeren fors minder in milieu, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben minder geïnvesteerd in het milieu. In 2024 daalde het bedrag met 39 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Deze uitgaven moeten helpen het milieu te beschermen, herstellen of verbeteren. Denk bijvoorbeeld aan windenergie of een betere luchtkwaliteit.

58 minuten geleden
Galapagos gaat vestiging Leiden toch sluiten

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos gaat de vestiging in Nederland toch sluiten. Dat meldt het bedrijf in een persbericht. Het bedrijf kondigde in oktober al aan de celtherapieactiviteiten te willen afbouwen, wat zou resulteren in een mogelijke sluiting van de vestiging in Leiden. De raad van bestuur heeft nu ingestemd met de afbouw.

1 uur geleden
Trump-regering plant overleg met oliebedrijven over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump is van plan later deze week bijeenkomsten te houden met leidinggevenden van Amerikaanse oliebedrijven om te bespreken hoe de olieproductie in Venezuela kan worden verhoogd, zegt een bron tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden
Dow op record, olieaandelen gewild na aanval VS op Venezuela

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vonden maandag de weg omhoog, na de gemengde start van het nieuwe beursjaar op vrijdag. Net als in Europa leken Amerikaanse beleggers zich weinig zorgen te maken over de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd opgepakt.

9 uur geleden
KLM schrapt dinsdag opnieuw bijna 300 vluchten om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt dinsdag bijna driehonderd vluchten van en naar Schiphol als gevolg van het winterse weer. "Dit aantal kan in de loop van dinsdag nog oplopen", laat een woordvoerster weten. Maandag werden al ongeveer driehonderd KLM-vluchten geannuleerd.

10 uur geleden
KLM vraagt duizenden gestrande reizigers zelf hotel te boeken

SCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.

12 uur geleden
EU-landbouwministers woensdag bijeen om Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Landbouwministers van de EU-lidstaten komen woensdag bij elkaar om het vrijhandelsakkoord met Mercosur-landen Brazilië, Paraguay, Uruguay en Argentinië te bespreken. De deal zou eigenlijk eind december ondertekend worden, maar Italië zei een maand uitstel te willen.

13 uur geleden