Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AFM blijft risico's crypto benoemen na sterke stijging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump zich positief heeft uitgelaten over crypto blijft investeren in munten zoals bitcoin risicovol, waarschuwt Laura van Geest, bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild en sterk in waarde gestegen.

"In de vorige regeerperiode was hij sceptisch over crypto en nu heeft hij zich daar positief over uitgelaten", zei Van Geest donderdag. Wereldwijd is volgens haar geprobeerd de risico's rondom crypto beter te beheersen. Zo is het in China helemaal verboden om in cryptomunten te handelen en Amerikaanse toezichthouders waren bijvoorbeeld bezig om crypto beter te reguleren. "De vraag is of dat nog doorgaat."

De AFM benadrukt de risico's van beleggen in cryptomunten en stelt dat deze een ander soort product zijn dan beleggingsproducten die bijvoorbeeld langer onder toezicht staan. "Wij denken dat crypto een riskant, volatiel fenomeen is. We zeggen altijd tegen mensen: je moet er alleen geld in stoppen wat je kunt veroorloven om te verliezen."

Marktwaarde

De totale marktwaarde van cryptomunten wereldwijd is recent naar meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar gestegen. De bitcoin is sinds de bekendmaking van de verkiezingsuitslag in de VS ruim 30 procent meer waard geworden en kwam eerder boven de historische grens van 90.000 dollar uit.

De AFM houdt zich bij cryptomunten "nog meer op afstand dan normaal", aldus de bestuursvoorzitter. Crypto heeft "geen heldere onderliggende waarde" zoals de waarde van een bedrijf bij een aandeel, stipte Van Geest aan. De toezichthouder geeft dan ook geen mening over de vraag of crypto bijvoorbeeld te hoog of laag gewaardeerd wordt.

Meer uit Financieel

Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

4 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

15 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden