AFM beboet kredietverstrekker vanwege schenden integriteitsregels
AMSTERDAM (ANP) - Crédit Agricole Consumer Finance Nederland (CACF NL) heeft een boete gekregen van 425.000 euro. De kredietverstrekker hield zich niet aan integriteitsregels, zoals de richtlijnen voor het verhogen van de rente op doorlopend krediet. Ook zouden rentewijzigingen niet voldoende zijn onderbouwd en werden klanten onzorgvuldig behandeld en onjuist geïnformeerd.
Volgens toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM), die de bestuurlijke boete oplegde, gaat het om negen dochterondernemingen van CACF NL die niet aan de verplichtingen voldeden. Het gaat om de Nederlandse Voorschotbank, Intermediaire Voorschotbank, Voordeelbank, Ribank, IDM Finance, IDM Financieringen, Crediet Maatschappij De IJssel, Eurofintus Financieringen en Mahuko Financieringen.
De overtredingen dateren uit 2017 en 2018. CACF NL is vanaf 2018 al overgegaan op schadeloosstelling van klanten voor te veel betaalde rente. Om die reden is de eigenlijke boete van 500.000 euro iets verlaagd.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet ambitieuze hervormingen doorvoeren om het woningtekort op te lossen. Daarvoor pleit het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het fonds noemt voorgestelde maatregelen in het coalitieakkoord nuttig, maar dringt daarbovenop aan op een herziening van huurmarktregels en gunstiger beleid voor private ontwikkelaars en woningbeleggers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.
2 uur geleden