Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM beboet kredietverstrekker vanwege schenden integriteitsregels

AFM beboet kredietverstrekker vanwege schenden integriteitsregels

AMSTERDAM (ANP) - Crédit Agricole Consumer Finance Nederland (CACF NL) heeft een boete gekregen van 425.000 euro. De kredietverstrekker hield zich niet aan integriteitsregels, zoals de richtlijnen voor het verhogen van de rente op doorlopend krediet. Ook zouden rentewijzigingen niet voldoende zijn onderbouwd en werden klanten onzorgvuldig behandeld en onjuist geïnformeerd.

Volgens toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM), die de bestuurlijke boete oplegde, gaat het om negen dochterondernemingen van CACF NL die niet aan de verplichtingen voldeden. Het gaat om de Nederlandse Voorschotbank, Intermediaire Voorschotbank, Voordeelbank, Ribank, IDM Finance, IDM Financieringen, Crediet Maatschappij De IJssel, Eurofintus Financieringen en Mahuko Financieringen.

De overtredingen dateren uit 2017 en 2018. CACF NL is vanaf 2018 al overgegaan op schadeloosstelling van klanten voor te veel betaalde rente. Om die reden is de eigenlijke boete van 500.000 euro iets verlaagd.

Meer uit Financieel

Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

38 minuten geleden
Ook Transavia rekent brandstoftoeslag om duurdere kerosine

SCHIPHOL (ANP) - Ook budgetmaatschappij Transavia rekent sinds begin deze week extra kosten vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen. Het gaat om een toeslag van 5 euro op een aantal vluchten, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf.

41 minuten geleden
Moederbedrijf Bruna verkoopt Van Ditmar Boeken

UTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.

52 minuten geleden
Aandelenbeurzen New York gaan verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Minister Heerma hoopt snel met rijksambtenaren verder te praten

DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".

2 uur geleden
Glasvezel ver weg voor half miljoen adressen, zegt Telecompaper

HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.

3 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen gekelderd door oorlog Midden-Oosten

MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.

4 uur geleden