Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen maanden zijn meer honden en katten op straat gezet of naar asiels gebracht dan dezelfde periode vorig jaar, zo komt naar voren na een rondgang onder opvangcentra. Dit komt onder meer doordat baasjes minder tijd hebben voor hun dieren, hun interesse verliezen of hun huisdieren niet goed hebben opgevoed.

Tijdens de coronacrisis ontstond "een run" op dieren, zag Geesje van den Berg, bedrijfsleider van Dierenasiel Zwolle. Maar ook hier komen de laatste tijd veel mensen langs om dieren achter te laten, volgens Van den Berg onder meer doordat mensen geen tijd meer hebben om voor hun huisdieren te zorgen. Zo doen baasjes afstand van dieren omdat ze weer naar kantoor gaan. Van den Berg vermoedt dat dit gedrag alleen maar gaat toenemen door de versoepelingen, omdat mensen hierdoor waarschijnlijk nog minder thuis zijn. "We zetten ons schrap voor de toestroom."

Ook Stichting Dierenvangnet, een crisisopvang voor dieren in Amsterdam, ziet dat veel mensen afstand doen van hun in coronatijd aangeschafte huisdieren. Soms zijn dieren niet goed opgevoed, zegt bestuurslid Marlijn Sonne, waardoor de dieren na verloop van tijd lastig worden. "Niet alle honden worden bijvoorbeeld naar een puppycursus gebracht, terwijl een pup heel veel opvoeding nodig heeft." Veel mensen brengen honden daarom naar een asiel of verhandelen de dieren op Marktplaats, waar veel particulieren honden, katten en andere dieren aanbieden.

Gechipt

Daarbij belanden volgens de stichting meer dieren dan gewoonlijk op straat, vooral katten. "Katten zijn minder vaak gechipt dan honden. Eigenaren zijn zo niet te achterhalen en kunnen dus geen boete krijgen." Het gaat vaak om jonge katten van net een jaar oud, ziet Sonne. "Er worden enorm veel kittens in huis gehaald sinds het begin van de pandemie, maar ze moeten vaak na een jaar gesteriliseerd worden en dat kost geld. Daarbij vinden veel mensen kittens leuk, maar oudere katten niet."

Niet overal wordt een verandering opgemerkt. De Dierenbescherming ziet de afgelopen maanden bijvoorbeeld geen toename in het aantal langsgebrachte dieren bij asiels, meldt een persvoorlichter. Bij de Dierenbescherming zijn 28 asiels aangesloten.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

5 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

7 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

9 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

9 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

9 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

10 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

10 uur geleden