Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen maanden zijn meer honden en katten op straat gezet of naar asiels gebracht dan dezelfde periode vorig jaar, zo komt naar voren na een rondgang onder opvangcentra. Dit komt onder meer doordat baasjes minder tijd hebben voor hun dieren, hun interesse verliezen of hun huisdieren niet goed hebben opgevoed.

Tijdens de coronacrisis ontstond "een run" op dieren, zag Geesje van den Berg, bedrijfsleider van Dierenasiel Zwolle. Maar ook hier komen de laatste tijd veel mensen langs om dieren achter te laten, volgens Van den Berg onder meer doordat mensen geen tijd meer hebben om voor hun huisdieren te zorgen. Zo doen baasjes afstand van dieren omdat ze weer naar kantoor gaan. Van den Berg vermoedt dat dit gedrag alleen maar gaat toenemen door de versoepelingen, omdat mensen hierdoor waarschijnlijk nog minder thuis zijn. "We zetten ons schrap voor de toestroom."

Ook Stichting Dierenvangnet, een crisisopvang voor dieren in Amsterdam, ziet dat veel mensen afstand doen van hun in coronatijd aangeschafte huisdieren. Soms zijn dieren niet goed opgevoed, zegt bestuurslid Marlijn Sonne, waardoor de dieren na verloop van tijd lastig worden. "Niet alle honden worden bijvoorbeeld naar een puppycursus gebracht, terwijl een pup heel veel opvoeding nodig heeft." Veel mensen brengen honden daarom naar een asiel of verhandelen de dieren op Marktplaats, waar veel particulieren honden, katten en andere dieren aanbieden.

Gechipt

Daarbij belanden volgens de stichting meer dieren dan gewoonlijk op straat, vooral katten. "Katten zijn minder vaak gechipt dan honden. Eigenaren zijn zo niet te achterhalen en kunnen dus geen boete krijgen." Het gaat vaak om jonge katten van net een jaar oud, ziet Sonne. "Er worden enorm veel kittens in huis gehaald sinds het begin van de pandemie, maar ze moeten vaak na een jaar gesteriliseerd worden en dat kost geld. Daarbij vinden veel mensen kittens leuk, maar oudere katten niet."

Niet overal wordt een verandering opgemerkt. De Dierenbescherming ziet de afgelopen maanden bijvoorbeeld geen toename in het aantal langsgebrachte dieren bij asiels, meldt een persvoorlichter. Bij de Dierenbescherming zijn 28 asiels aangesloten.

Meer uit Binnenland

Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

22 minuten geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

2 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

3 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

4 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

4 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

5 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

5 uur geleden