Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

'Afgelopen maanden meer honden en katten weggedaan'

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen maanden zijn meer honden en katten op straat gezet of naar asiels gebracht dan dezelfde periode vorig jaar, zo komt naar voren na een rondgang onder opvangcentra. Dit komt onder meer doordat baasjes minder tijd hebben voor hun dieren, hun interesse verliezen of hun huisdieren niet goed hebben opgevoed.

Tijdens de coronacrisis ontstond "een run" op dieren, zag Geesje van den Berg, bedrijfsleider van Dierenasiel Zwolle. Maar ook hier komen de laatste tijd veel mensen langs om dieren achter te laten, volgens Van den Berg onder meer doordat mensen geen tijd meer hebben om voor hun huisdieren te zorgen. Zo doen baasjes afstand van dieren omdat ze weer naar kantoor gaan. Van den Berg vermoedt dat dit gedrag alleen maar gaat toenemen door de versoepelingen, omdat mensen hierdoor waarschijnlijk nog minder thuis zijn. "We zetten ons schrap voor de toestroom."

Ook Stichting Dierenvangnet, een crisisopvang voor dieren in Amsterdam, ziet dat veel mensen afstand doen van hun in coronatijd aangeschafte huisdieren. Soms zijn dieren niet goed opgevoed, zegt bestuurslid Marlijn Sonne, waardoor de dieren na verloop van tijd lastig worden. "Niet alle honden worden bijvoorbeeld naar een puppycursus gebracht, terwijl een pup heel veel opvoeding nodig heeft." Veel mensen brengen honden daarom naar een asiel of verhandelen de dieren op Marktplaats, waar veel particulieren honden, katten en andere dieren aanbieden.

Gechipt

Daarbij belanden volgens de stichting meer dieren dan gewoonlijk op straat, vooral katten. "Katten zijn minder vaak gechipt dan honden. Eigenaren zijn zo niet te achterhalen en kunnen dus geen boete krijgen." Het gaat vaak om jonge katten van net een jaar oud, ziet Sonne. "Er worden enorm veel kittens in huis gehaald sinds het begin van de pandemie, maar ze moeten vaak na een jaar gesteriliseerd worden en dat kost geld. Daarbij vinden veel mensen kittens leuk, maar oudere katten niet."

Niet overal wordt een verandering opgemerkt. De Dierenbescherming ziet de afgelopen maanden bijvoorbeeld geen toename in het aantal langsgebrachte dieren bij asiels, meldt een persvoorlichter. Bij de Dierenbescherming zijn 28 asiels aangesloten.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

2 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

2 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

6 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

17 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

19 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden