AFAS stopt na twaalf jaar als hoofdsponsor van AZ
ALKMAAR (ANP) - AZ gaat op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De Alkmaarse eredivisieclub en AFAS Software beëindigen na twaalf jaar de samenwerking, hebben beide partijen na overleg besloten. Dat betekent ook dat het stadion van AZ, dat nu het AFAS-stadion heet, een nieuwe naam krijgt.
Het softwarebedrijf stopt ook als shirtsponsor en als naamgever van het trainingscomplex voor de jeugdopleiding. AFAS volgde in 2010 de DSB Bank van de toenmalige clubvoorzitter Dirk Scheringa op als hoofdsponsor. Het contract werd eerst in 2013 en daarna nog eens in 2016 verlengd. "In de afgelopen twaalf jaar hebben wij met AFAS veel meegemaakt en enorme stappen gezet, onder meer op het gebied van onze jeugdopleiding", zegt Robert Eenhoorn, algemeen directeur van AZ. "We kwamen van ver, maar zij hebben de club door dik en dun gesteund. Dat AFAS ons nu de ruimte geeft een volgende stap te zetten, is wat dat betreft ook veelzeggend."
Het is nog niet duidelijk welk bedrijf AFAS opvolgt als hoofdsponsor in Alkmaar. "AZ gaat de komende periode met belangstellenden in gesprek om de door AFAS en de club ingezette weg verder uit te bouwen", meldt de Noord-Hollandse club. "Daarbij zal er een nieuwe hoofdsponsor worden gezocht die AZ kan ondersteunen in de verdere weg naar de top."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
10 minuten geledenPALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.
18 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
1 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
7 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.
11 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Zuid-Korea heeft het groepsduel in de Mexicaanse stad Guadalajara met 2-1 gewonnen van Tsjechië. De Feyenoorder In-beom Hwang maakte een doelpunt voor Zuid-Korea en gaf een assist. De eerste wedstrijd in groep A vond donderdag plaats in het Mexico City Stadium. Gastland Mexico versloeg Zuid-Afrika in de openingswedstrijd van het WK met 2-0 en gaat aan de leiding.
14 uur geleden