AF-KLM en IAG hebben interesse in Portugese maatschappij TAP
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, hebben interesse in een overname van de Portugese nationale luchtvaartmaatschappij TAP. De Portugese regering wil TAP privatiseren en de topmannen van Air France-KLM en IAG hebben gezegd mogelijk biedingen te willen doen voor TAP.
Vooral het sterke netwerk van TAP richting Braziliƫ zou interessant zijn, net als de geografische ligging van de thuisbasis van de maatschappij in Lissabon. Topman Louis Gallego van IAG verklaarde dat TAP een goede toevoeging zou zijn aan het netwerk, met name voor de Spaanse dochtermaatschappij Iberia. Hij zegt dat IAG heeft laten zien dat overgenomen maatschappijen onder diens vleugels goed ontwikkeld worden.
Topman Ben Smith van Air France-KLM zei eerder deze week dat het Frans-Nederlandse concern adviseurs heeft ingehuurd om te werken aan een mogelijk bod op TAP. De Portugese regering zou later deze week een besluit willen nemen over een privatiseringsplan voor TAP, aldus premier Antonio Costa.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.
28 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiƫn verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.
31 minuten geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.
1 uur geleden