Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet opmars voort onder aanvoering DSM-Firmenich

AEX zet opmars voort onder aanvoering DSM-Firmenich

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette vrijdag de opmars voort. Speciaalchemiebedrijf DSM-Firmenich voerde de stijgers aan met een plus van bijna 2 procent. Beleggers reageerden onder meer op cijfers uit China, waar de winkelverkopen en de industriële productie sterker dan verwacht zijn gestegen.

Daarnaast kauwden beleggers nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die verhoogde donderdag voor de tiende keer op rij de rente tot 4 procent om de inflatie aan te pakken. Dat is het hoogste niveau ooit. Op de financiële markten wordt gehoopt dat dit de laatste verhoging zal zijn. Die hoop zorgde donderdag al voor flinke koerswinsten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 747,40 punten. Een dag eerder won de hoofdindex al ruim 1 procent. De MidKap won 0,9 procent tot 868,15 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,4 procent.

Heineken

In de chipsector verwerken beleggers de succesvolle beursgang van Arm. Het Britse chipbedrijf schoot donderdag bij de beursgang in New York bijna 25 procent omhoog. De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren echter tot dik 3 procent. Persbureau Reuters meldde dat de Taiwanese chipproducent TSMC zijn leveranciers zou hebben gevraagd de leveringen van chipapparatuur te vertragen.

Heineken klom 0,8 procent. Het drankenconcern gaat 430 miljoen euro investeren in een nieuwe brouwerij in Mexico. Volgens topman Dolf van den Brink is Mexico een van de belangrijkste markten voor Heineken en is de investering van strategisch belang.

KPN

KPN won 0,2 procent. Toezichthouder ACM liet weten niet zomaar akkoord te gaan met de overname van Youfone door KPN. Met die deal van 200 miljoen euro lijft KPN een belangrijk budgetmerk voor mobiele telefonie in, waardoor te veel concurrentie kan wegvallen. Om die reden gaat de ACM de overname uitgebreider onderzoeken.

Exor klom 0,2 procent. Donderdag was het Italiaanse investeringsbedrijf de sterkste stijger in de AEX met een winst van 5 procent na goed ontvangen halfjaarcijfers.

Koopadvies

Biotechnoloog Pharming steeg 4 procent dankzij een koopadvies door Kempen. In Stockholm zakte H&M dik 2 procent, na tegenvallende verkopen van de Zweedse kledingwinkelketen tijdens de zomermaanden.

De euro was 1,0655 dollar waard, tegen 1,0661 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 90,71 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 94,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

26 minuten geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

6 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

7 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

9 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

9 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

10 uur geleden