Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zakt verder weg, informatieleverancier RELX wel omhoog

AEX zakt verder weg, informatieleverancier RELX wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies geopend, in navolging van de stevige minnen op Wall Street een dag eerder. De rentevrees blijft de markten in een greep houden. Informatieleverancier RELX wist wel de weg omhoog te vinden dankzij een koopadvies van zakenbank Goldman Sachs.

De AEX noteerde in de vroege handel een min van 0,3 procent op 717,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 800,71 punten. Op de beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs waren dalingen tot 0,6 procent te zien.

De aandacht van beleggers gaat later op de dag uit naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt van loonstrookverwerker ADP. Die komt met gegevens over de werkgelegenheid in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten. De cijfers van ADP lopen vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.

Sterke arbeidsmarkt

Een sterke arbeidsmarkt geeft de Amerikaanse centrale bank meer ruimte om de rente verder te verhogen en ook langer op een hoog niveau te houden. Die angst voor een hogere rente heeft de afgelopen tijd voor behoorlijke onrust gezorgd op de aandelenbeurzen.

RELX won 1 procent. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize stond bij de winnaars met een plus van 0,9 procent. Grootste dalers in de AEX waren uitzender Randstad, chipbedrijf Besi en zorgtechnologieconcern Philips met minnen tot 2,7 procent.

Koploper Allfunds

In de MidKap was investeringsplatform Allfunds koploper met een stijging van 2,5 procent. Laadpalenmaker Alfen sloot de rij bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 1,9 procent. Air France-KLM kon niet profiteren van een adviesverhoging van zakenbank Bernstein met een min van 0,8 procent. Air France-KLM meldde dinsdag nabeurs een groot belang te nemen in de noodlijdende Scandinavische maatschappij SAS.

In Londen ging supermarktconcern Tesco bijna 3 procent omhoog na bekendmaking van cijfers.

Productiebesluit

Oliekartel OPEC+ komt verder met een besluit over de productie. De OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, is de productie aan het verlagen om zo de prijzen te stutten. Er wordt niet verwacht dat er grote wijzigingen in het beleid worden aangekondigd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 88,77 dollar en Brent zakte ook 0,5 procent, tot 90,46 dollar per vat.

De euro was 1,0469 dollar waard, tegen 1,0456 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

17 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

18 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

19 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

19 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

20 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

20 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

22 uur geleden