Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer boven 750 punten onder aanvoering Prosus en Adyen

AEX weer boven 750 punten onder aanvoering Prosus en Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak keerde maandag weer terug tot boven de 750 punten onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Prosus profiteerde daarbij van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Beleggers begonnen verder rustig aan de eerste volle handelsweek van september. Het cijferseizoen op de Amsterdamse beurs is vrijwel afgelopen en Wall Street blijft maandag dicht vanwege de Dag van de Arbeid.

Beleggers kijken vooral uit naar de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze maand. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september opnieuw over het rentetarief en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank dan zal afzien van een verdere verhoging. De ECB komt op 14 september bijeen. In de eurozone zal de rente naar verwachting wel verder worden verhoogd om de inflatie verder terug te dringen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 751,07 punten. De laatste keer dat de hoofdindex boven de 750 punten noteerde was op 17 augustus. De MidKap klom 0,3 procent tot 879,30 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent, ondanks een daling van de Duitse export in juli. Volgens econoom Carsten Brzeski van ING blijft het risico op een krimp van de grootste economie van Europa daarmee "groot".

Just Eat Takeaway

Prosus steeg ruim 2 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom in Hongkong 2,6 procent. Adyen, dat vorige maand flink onder druk stond door tegenvallende resultaten, won 2 procent. Bierbouwer Heineken en informatieleverancier Wolters Kluwer waren de enige dalers, met minnen van 0,3 procent.

In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway bovenaan met een winst van 1,7 procent. Vastgoedinvesteerder WDP sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.

Hout

Bij de kleinere bedrijven toonde Accsys (plus 1,1 procent) een voorzichtig herstel. Het bedrijf, dat gespecialiseerd is in het versterken van hout voor de bouw, zag vrijdag bijna een kwart aan beurswaarde verdampen na een omzetwaarschuwing.

De euro was 1,0795 dollar waard tegen 1,0784 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,80 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 88,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

46 minuten geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

49 minuten geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

51 minuten geleden
Beurswaarde Samsung naar 1 biljoen dollar door vraag AI-chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

58 minuten geleden
Philips voert winst op ondanks geopolitieke onrust

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.

1 uur geleden
Consumentenbestedingen omhoog na eerdere dalingen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in maart meer uitgegeven na de dalingen in de voorgaande twee maanden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 0,9 procent in vergelijking met een jaar eerder. In januari en februari zakten de consumentenuitgaven nog met respectievelijk 0,5 en 0,3 procent.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

10 uur geleden