AEX weer boven 750 punten onder aanvoering Prosus en Adyen
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak keerde maandag weer terug tot boven de 750 punten onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Prosus profiteerde daarbij van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Beleggers begonnen verder rustig aan de eerste volle handelsweek van september. Het cijferseizoen op de Amsterdamse beurs is vrijwel afgelopen en Wall Street blijft maandag dicht vanwege de Dag van de Arbeid.
Beleggers kijken vooral uit naar de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze maand. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september opnieuw over het rentetarief en op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de centrale bank dan zal afzien van een verdere verhoging. De ECB komt op 14 september bijeen. In de eurozone zal de rente naar verwachting wel verder worden verhoogd om de inflatie verder terug te dringen.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 751,07 punten. De laatste keer dat de hoofdindex boven de 750 punten noteerde was op 17 augustus. De MidKap klom 0,3 procent tot 879,30 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent, ondanks een daling van de Duitse export in juli. Volgens econoom Carsten Brzeski van ING blijft het risico op een krimp van de grootste economie van Europa daarmee "groot".
Just Eat Takeaway
Prosus steeg ruim 2 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom in Hongkong 2,6 procent. Adyen, dat vorige maand flink onder druk stond door tegenvallende resultaten, won 2 procent. Bierbouwer Heineken en informatieleverancier Wolters Kluwer waren de enige dalers, met minnen van 0,3 procent.
In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway bovenaan met een winst van 1,7 procent. Vastgoedinvesteerder WDP sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.
Hout
Bij de kleinere bedrijven toonde Accsys (plus 1,1 procent) een voorzichtig herstel. Het bedrijf, dat gespecialiseerd is in het versterken van hout voor de bouw, zag vrijdag bijna een kwart aan beurswaarde verdampen na een omzetwaarschuwing.
De euro was 1,0795 dollar waard tegen 1,0784 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,80 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 88,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
11 uur geleden