Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer boven 750 punten onder aanvoering Prosus en Adyen

AEX weer boven 750 punten onder aanvoering Prosus en Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak keerde maandag weer terug tot boven de 750 punten onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Prosus profiteerde daarbij van sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Beleggers begonnen verder rustig aan de eerste volle handelsweek van september. Het cijferseizoen op de Amsterdamse beurs is vrijwel afgelopen en Wall Street blijft maandag dicht vanwege de Dag van de Arbeid.

Beleggers kijken vooral uit naar de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze maand. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september opnieuw over het rentetarief en op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de centrale bank dan zal afzien van een verdere verhoging. De ECB komt op 14 september bijeen. In de eurozone zal de rente naar verwachting wel verder worden verhoogd om de inflatie verder terug te dringen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 751,07 punten. De laatste keer dat de hoofdindex boven de 750 punten noteerde was op 17 augustus. De MidKap klom 0,3 procent tot 879,30 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent, ondanks een daling van de Duitse export in juli. Volgens econoom Carsten Brzeski van ING blijft het risico op een krimp van de grootste economie van Europa daarmee "groot".

Just Eat Takeaway

Prosus steeg ruim 2 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom in Hongkong 2,6 procent. Adyen, dat vorige maand flink onder druk stond door tegenvallende resultaten, won 2 procent. Bierbouwer Heineken en informatieleverancier Wolters Kluwer waren de enige dalers, met minnen van 0,3 procent.

In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway bovenaan met een winst van 1,7 procent. Vastgoedinvesteerder WDP sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.

Hout

Bij de kleinere bedrijven toonde Accsys (plus 1,1 procent) een voorzichtig herstel. Het bedrijf, dat gespecialiseerd is in het versterken van hout voor de bouw, zag vrijdag bijna een kwart aan beurswaarde verdampen na een omzetwaarschuwing.

De euro was 1,0795 dollar waard tegen 1,0784 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,80 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 88,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

11 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

20 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

21 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

22 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

23 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

1 dag geleden