Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX veert op na techrally op Wall Street

AEX veert op na techrally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag uiteindelijk stevig omhooggegaan na een aarzelend begin. Een door koopejesjagers gedreven techrally op Wall Street gaf ook aan de andere kant van de Atlantische Oceaan vertrouwen. De AEX-index veerde ook op onder aanvoering van techinvesteerder Prosus. Daarnaast behoorden chipbedrijven ASML en Besi en betalingsverwerker Adyen tot de kopgroep.

Techaandelen kregen de afgelopen weken de nodige klappen te verwerken. De verwachting dat er meer renteverhogingen komen speelden daarbij een belangrijke rol. Maar ook zorgen om een lagere vraag naar technologie en dalende prijzen voor chips nu de ergste tekorten op de wereldmarkt opgelost lijken te worden hadden een invloed.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde uiteindelijk met een plus van 0,9 procent op 700,93 punten. De MidKap ging 0,9 procent omhoog en eindigde op 940,44 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs gingen 1 procent omhoog, die in Londen bleef met een plusje van 0,2 procent wat achter.

Prosus en ASML

Prosus was de grootste stijger in Amsterdam en steeg 3,2 procent. De techinvesteerder profiteerde van een koersstijging van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin het een groot belang heeft. Tencent won 2,8 procent in Hongkong, nadat het toestemming had gekregen om een nieuw computerspel op de Chinese markt te brengen. Het is de tweede keer dat een spel van Tencent is goedgekeurd sinds de Chinese autoriteiten het verlenen van licenties hebben hervat. Eerder legde China de uitgifte van licenties aan banden als onderdeel van een pakket maatregelen om gameverslaving onder de jeugd aan te pakken.

ASML (plus 3 procent), Besi (plus 2,4 procent), Adyen (plus 2,4 procent) en Philips (plus 2,1 procent) gingen ook meer dan 2 procent omhoog. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een min van 0,3 procent.

MidKap

In de MidKap klom Basic-Fit 1,6 procent. De fitnessketen heeft het aantal leden zien groeien, terwijl ook het aantal sportclubs toenam. Volgens het bedrijf bedraagt het aantal leden nu 3,35 miljoen, een stijging van meer dan 1,1 miljoen vergeleken met begin dit jaar. Het aantal clubs ging dit jaar met 185 omhoog naar 1200.

Lucas Bols steeg 1 procent na een kleine overname. De drankenfabrikant koopt de Nederlandse producent van alcoholvrije gedistilleerde dranken Fluère. Alumexx kreeg er haast 4 procent bij. De fabrikant van ladders en steigers verwacht twee overnames in het voorjaar van 2023 te kunnen afronden.

Euro

De euro was 1,0670 dollar waard, tegen 1,0619 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent in prijs tot 78,10 dollar per vat. Brentolie kostte 1,3 procent goedkoper op 82,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

5 uur geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

6 uur geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

7 uur geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

9 uur geleden
Musks start-up Neuralink helpt aap iets te zien dat er niet is

FREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De hersenimplantaatstart-up Neuralink van Elon Musk heeft een hersenimplantaat gebruikt om een aap iets te laten zien dat er fysiek niet was. Dit is volgens het Amerikaanse bedrijf een belangrijke stap richting het doel om blinde mensen te helpen zien.

9 uur geleden
Flinke verliezen op Wall Street na aanvallen Israël en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.

17 uur geleden
Japanse premier: Japan en VS versnellen gesprekken handelsdeal

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.

17 uur geleden