Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX toont stevig herstel onder aanvoering van Signify en ASML

AEX toont stevig herstel onder aanvoering van Signify en ASML

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet woensdag een stevig herstel zien onder aanvoering van verlichtingsbedrijf Signify en chipmachinemaker ASML. Signify ging vooruit dankzij een adviesverhoging en koopjesjagers pikten de chipaandelen weer op na de zware verliezen een dag eerder. Ook vielen de handelsberichten van DSM, Wolters Kluwer, OCI en TKH Group in de smaak bij beleggers. Een sterker dan verwachte toename van de activiteit in de dienstensector van de eurozone in april zorgde eveneens voor optimisme.

De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,8 procent op 709,24 punten. De hoofdindex zakte dinsdag nog ruim 2 procent en sloot voor het eerst sinds 31 maart onder de 700 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 1037,86 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,3 procent.

Sterkste stijger in de AEX was verlichtingsbedrijf Signify met een winst van 4,8 procent dankzij een koopadvies van ING. ASML volgde met een plus van 3,5 procent. Wolters Kluwer steeg dik 3 procent. De informatieleverancier herhaalde in een tussentijds handelsbericht zijn winstverwachting voor dit jaar. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voerde de schaarse dalers aan met een min van 1,5 procent.

DSM

DSM klom 2,4 procent. Het bedrijf sprak van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. Dankzij een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt, is DSM optimistischer geworden over de jaarresultaten.

In de MidKap gingen kunstmestproducent OCI (plus 6,6 procent) en technologiegroep TKH (plus 3,8 procent) aan kop. De bedrijven verhoogden hun prognoses dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Heijmans won 1,2 procent bij de kleinere bedrijven, ondanks dat de bouwer een "aanzienlijke claim" van netbeheerder TenneT boven het hoofd hangt. Uit een tussenvonnis in een arbitragezaak bleek dat TenneT in 2018 rechtmatig handelde toen het bedrijf een contract met Heijmans voor de bouw van nieuwe hoogspanningsmasten opzegde.

DHL

In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL Group 4 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte een recordresultaat in het eerste kwartaal door de sterke toename van onlinewinkelen tijdens de lockdowns. Hugo Boss klom 5 procent. Het Duitse modehuis voorziet een herstel van de verkopen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen.

De euro was 1,1998 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 66,36 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 69,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

54 minuten geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

3 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

4 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

6 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

7 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

7 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiƫle instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

8 uur geleden