Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX toont stevig herstel onder aanvoering van Signify en ASML

AEX toont stevig herstel onder aanvoering van Signify en ASML

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet woensdag een stevig herstel zien onder aanvoering van verlichtingsbedrijf Signify en chipmachinemaker ASML. Signify ging vooruit dankzij een adviesverhoging en koopjesjagers pikten de chipaandelen weer op na de zware verliezen een dag eerder. Ook vielen de handelsberichten van DSM, Wolters Kluwer, OCI en TKH Group in de smaak bij beleggers. Een sterker dan verwachte toename van de activiteit in de dienstensector van de eurozone in april zorgde eveneens voor optimisme.

De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,8 procent op 709,24 punten. De hoofdindex zakte dinsdag nog ruim 2 procent en sloot voor het eerst sinds 31 maart onder de 700 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 1037,86 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,3 procent.

Sterkste stijger in de AEX was verlichtingsbedrijf Signify met een winst van 4,8 procent dankzij een koopadvies van ING. ASML volgde met een plus van 3,5 procent. Wolters Kluwer steeg dik 3 procent. De informatieleverancier herhaalde in een tussentijds handelsbericht zijn winstverwachting voor dit jaar. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voerde de schaarse dalers aan met een min van 1,5 procent.

DSM

DSM klom 2,4 procent. Het bedrijf sprak van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. Dankzij een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt, is DSM optimistischer geworden over de jaarresultaten.

In de MidKap gingen kunstmestproducent OCI (plus 6,6 procent) en technologiegroep TKH (plus 3,8 procent) aan kop. De bedrijven verhoogden hun prognoses dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Heijmans won 1,2 procent bij de kleinere bedrijven, ondanks dat de bouwer een "aanzienlijke claim" van netbeheerder TenneT boven het hoofd hangt. Uit een tussenvonnis in een arbitragezaak bleek dat TenneT in 2018 rechtmatig handelde toen het bedrijf een contract met Heijmans voor de bouw van nieuwe hoogspanningsmasten opzegde.

DHL

In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL Group 4 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte een recordresultaat in het eerste kwartaal door de sterke toename van onlinewinkelen tijdens de lockdowns. Hugo Boss klom 5 procent. Het Duitse modehuis voorziet een herstel van de verkopen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen.

De euro was 1,1998 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 66,36 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 69,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: Hypotheekrente stijgt door Iranoorlog, impact op starters

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.

4 uur geleden
Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

9 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

9 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

11 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

12 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

12 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

13 uur geleden