Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX toont breed herstel onder aanvoering betaalbedrijf Adyen

AEX toont breed herstel onder aanvoering betaalbedrijf Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet vrijdag over een breed front herstel zien onder aanvoering van betaalbedrijf Adyen. Na de wilde koersbewegingen in de afgelopen dagen, die werden veroorzaakt door de inflatiezorgen en de vrees voor een recessie, gingen beleggers op zoek naar koopjes. Het herstel op de Aziatische aandelenmarkten gaf de aandelenhandel daarbij een duw naar boven.

Eerder deze week bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, hoger is uitgevallen dan verwacht. Om de hoge inflatie te bestrijden zal de Federal Reserve de rente stevig moeten verhogen en hogere rentes zijn over het algemeen slecht nieuws voor beleggingen als aandelen. Ook remt een hogere rente de economie af waardoor de kans op een recessie ontstaat.

De hoofdindex op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,6 procent op 686,06 punten. De MidKap dikte 2,4 procent aan tot 1009,07 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,5 procent.

Shell

Behalve Adyen (plus 3,9 procent) stonden zorgtechnologiebedrijf Philips, ING en de chipbedrijven ASMI en ASML in de kopgroep, met plussen van dik 3 procent. Ook olie- en gasconcern Shell (plus 0,8 procent) veerde wat op dankzij een stijging van de olieprijzen. Techinvesteerder Prosus was de enige daler, met een verlies van 1,7 procent.

Heijmans steeg 2 procent. Het bouwbedrijf koopt Dynniq Energy, een energiespecialist die zich bezighoudt met het ontwerpen, bouwen en verbeteren van stroomstations op het elektriciteitsnet. Een overnamesom werd niet gegeven. Dynniq heeft een jaaromzet van ruim 30 miljoen euro en zo'n 100 medewerkers.

Deutsche Telekom

In Frankfurt won Ceconomy 0,6 procent. Het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet. Volgens Ceconomy liggen de verkopen weer boven het niveau van voor de coronapandemie.

Deutsche Telekom klom ruim 1 procent. Het telecomconcern, dat in het eerste kwartaal de verkoop van zijn Nederlandse mobiele aanbieder T-Mobile afrondde, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. Ook schroefde het concern zijn jaarverwachting op.

UCB

In Brussel kelderde UCB 12,5 procent. De Amerikaanse toezichthouder liet weten het middel van het Belgische farmaceutische bedrijf tegen de chronische huidaandoening psoriasis niet te kunnen goedkeuren.

De euro was 1,0379 dollar waard, tegen 1,0402 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent in prijs tot 107,11 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 108,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Staat wil belang in ABN AMRO verlagen naar 10,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

1 uur geleden
Invallen bij Japanse bierbrouwers vanwege prijsafspraken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.

1 uur geleden
Centrale bank India verhoogt rente tegen hoge inflatie

MUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.

1 uur geleden
Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.

2 uur geleden
Arbeidsproductiviteit gestegen in 2025 na twee jaar daling

DEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.

2 uur geleden
S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

10 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

12 uur geleden