AEX stijgt opnieuw hard, ING trekt de kar
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag opnieuw sterk gestegen. Financieel concern ING zag de winst afgelopen jaar halveren, maar deed het in het slotkwartaal beter dan verwacht. Zo bleef de vraag naar hypotheken groot en gingen klanten door de lage spaarrente meer beleggen. Beleggers zetten het aandeel 6,7 procent hoger. ABN AMRO, dat eerder deze week met cijfers kwam, liftte mee op het goede sentiment en kreeg er 3,5 procent bij.
Ook chipbedrijven ASMI en ASML stuwden de AEX. De aanhoudende wereldwijde vraag naar chips doet ook de koersen van bedrijven in die sector goed. ASML dikte 3 procent aan, ASMI steeg 2,7 procent. Biotechbedrijf Galapagos was het bedrijf dat het meeste inleverde met een min van 0,8 procent.
De AEX-index steeg uiteindelijk 1,9 procent tot 676,83 punten. Daarmee komt de recordstand van net boven de 700 punten uit 2000 langzaam in zicht. De MidKap zette ook een stap omhoog met een plus van 0,9 procent tot 1011,74 punten. Elders in Europa bewogen de beurzen wat minder uitbundig. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent.
Flow Traders
Flow Traders was veruit de sterkste stijger in de MidKap met een koerssprong van ruim 10 procent. De zogenoemde flitshandelaar, die gebruik maakt van supersnelle computers en slimme software, profiteerde in 2020 volop van de grote onrust op de beurzen. Door de pandemie werden veel meer aandelen verhandeld en boekte het bedrijf flink meer winst. Ook de afgelopen weken werd er weer veel gehandeld, onder meer door de Reddit-beleggers.
Op de beurs in Amsterdam debuteerde verder investeringsvehikel ESG Core. Dat steeg in eerste instantie flink, maar de grote winst verdween in de loop van de dag weer. Uiteindelijk bleef er een plus van 0,6 procent over. ESG Core haalde 250 miljoen euro op waarmee het binnen twee jaar een duurzaam bedrijf wil overnemen.
De euro stond op 1,2127 dollar tegenover 1,2126 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 59,33 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 62,34 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
34 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
3 uur geleden