AEX stijgt opnieuw hard, ING trekt de kar
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag opnieuw sterk gestegen. Financieel concern ING zag de winst afgelopen jaar halveren, maar deed het in het slotkwartaal beter dan verwacht. Zo bleef de vraag naar hypotheken groot en gingen klanten door de lage spaarrente meer beleggen. Beleggers zetten het aandeel 6,7 procent hoger. ABN AMRO, dat eerder deze week met cijfers kwam, liftte mee op het goede sentiment en kreeg er 3,5 procent bij.
Ook chipbedrijven ASMI en ASML stuwden de AEX. De aanhoudende wereldwijde vraag naar chips doet ook de koersen van bedrijven in die sector goed. ASML dikte 3 procent aan, ASMI steeg 2,7 procent. Biotechbedrijf Galapagos was het bedrijf dat het meeste inleverde met een min van 0,8 procent.
De AEX-index steeg uiteindelijk 1,9 procent tot 676,83 punten. Daarmee komt de recordstand van net boven de 700 punten uit 2000 langzaam in zicht. De MidKap zette ook een stap omhoog met een plus van 0,9 procent tot 1011,74 punten. Elders in Europa bewogen de beurzen wat minder uitbundig. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent.
Flow Traders
Flow Traders was veruit de sterkste stijger in de MidKap met een koerssprong van ruim 10 procent. De zogenoemde flitshandelaar, die gebruik maakt van supersnelle computers en slimme software, profiteerde in 2020 volop van de grote onrust op de beurzen. Door de pandemie werden veel meer aandelen verhandeld en boekte het bedrijf flink meer winst. Ook de afgelopen weken werd er weer veel gehandeld, onder meer door de Reddit-beleggers.
Op de beurs in Amsterdam debuteerde verder investeringsvehikel ESG Core. Dat steeg in eerste instantie flink, maar de grote winst verdween in de loop van de dag weer. Uiteindelijk bleef er een plus van 0,6 procent over. ESG Core haalde 250 miljoen euro op waarmee het binnen twee jaar een duurzaam bedrijf wil overnemen.
De euro stond op 1,2127 dollar tegenover 1,2126 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 59,33 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 62,34 dollar.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
6 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
16 uur geleden