Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stijgt opnieuw hard, ING trekt de kar

AEX stijgt opnieuw hard, ING trekt de kar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag opnieuw sterk gestegen. Financieel concern ING zag de winst afgelopen jaar halveren, maar deed het in het slotkwartaal beter dan verwacht. Zo bleef de vraag naar hypotheken groot en gingen klanten door de lage spaarrente meer beleggen. Beleggers zetten het aandeel 6,7 procent hoger. ABN AMRO, dat eerder deze week met cijfers kwam, liftte mee op het goede sentiment en kreeg er 3,5 procent bij.

Ook chipbedrijven ASMI en ASML stuwden de AEX. De aanhoudende wereldwijde vraag naar chips doet ook de koersen van bedrijven in die sector goed. ASML dikte 3 procent aan, ASMI steeg 2,7 procent. Biotechbedrijf Galapagos was het bedrijf dat het meeste inleverde met een min van 0,8 procent.

De AEX-index steeg uiteindelijk 1,9 procent tot 676,83 punten. Daarmee komt de recordstand van net boven de 700 punten uit 2000 langzaam in zicht. De MidKap zette ook een stap omhoog met een plus van 0,9 procent tot 1011,74 punten. Elders in Europa bewogen de beurzen wat minder uitbundig. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent.

Flow Traders

Flow Traders was veruit de sterkste stijger in de MidKap met een koerssprong van ruim 10 procent. De zogenoemde flitshandelaar, die gebruik maakt van supersnelle computers en slimme software, profiteerde in 2020 volop van de grote onrust op de beurzen. Door de pandemie werden veel meer aandelen verhandeld en boekte het bedrijf flink meer winst. Ook de afgelopen weken werd er weer veel gehandeld, onder meer door de Reddit-beleggers.

Op de beurs in Amsterdam debuteerde verder investeringsvehikel ESG Core. Dat steeg in eerste instantie flink, maar de grote winst verdween in de loop van de dag weer. Uiteindelijk bleef er een plus van 0,6 procent over. ESG Core haalde 250 miljoen euro op waarmee het binnen twee jaar een duurzaam bedrijf wil overnemen.

De euro stond op 1,2127 dollar tegenover 1,2126 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 59,33 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 62,34 dollar.

Meer uit Financieel

Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

7 minuten geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

1 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

2 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

2 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

3 uur geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

3 uur geleden