Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stijgt onder aanvoering Ahold, blik beleggers blijft op Israël

AEX stijgt onder aanvoering Ahold, blik beleggers blijft op Israël

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag weer wat op na de verliesbeurt op vrijdag. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen, met een winst van ruim 1 procent. Chipbedrijf ASMI sloot de rij met een min van 0,7 procent. Beleggers blijven vooral de ontwikkelingen rond de strijd in Israël en de Gazastrook in de gaten houden.

Israël heeft meer dan een miljoen mensen in het noorden van de Gazastrook opgeroepen naar het zuiden te vertrekken in afwachting van een grootschalig grondoffensief tegen Hamas in de regio. Volgens het Israëlische leger is er een vluchtroute ingesteld.

De Amerikaanse president Joe Biden zei zondagavond in een interview op zender CBS dat Israël een grote fout zou maken als het land de Gazastrook opnieuw zou bezetten. Het gebied moet volgens hem worden bestuurd door "een Palestijnse overheid". Biden vindt wel dat Hamas uitgeschakeld moet worden, maar dat er ook een pad moet zijn naar een Palestijnse staat.

MidKap en AEX

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 735,36 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 813,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Heijmans won 4 procent na een positief eindvonnis in de Wintrack II-zaak. Het bouwconcern ging in 2021 in hoger beroep tegen de uitspraak van de Raad van Arbitrage over de ontbinding van twee contracten. Deze contracten waren door TenneT aan de combinatie Heijmans-Europoles gegund en betroffen de realisatie van Wintrack-II hoogspanningsmasten. De Raad van Arbitrage heeft nu in hoger beroep geoordeeld dat TenneT beide overeenkomsten niet mocht ontbinden. De bouwer had voor de zaak een voorziening van 15 miljoen euro getroffen, die nu grotendeels vrijvalt.

Vivoryon en TomTom

Vivoryon klom 3 procent. De biotechnoloog, die een alzheimermedicijn in ontwikkeling heeft, kreeg een koopadvies van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. TomTom zakte 2 procent. Vrijdag verloor de navigatiespecialist al ruim 9 procent na tegenvallende resultaten.

De euro was 1,0525 dollar waard, tegen 1,0503 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 87,35 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 90,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

18 minuten geleden
Brussel tikt Italië op de vingers om regels bij overnames

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.

39 minuten geleden
Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

3 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

3 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

3 uur geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

4 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

4 uur geleden