Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Trump trok later ook zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in. Dat deed hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte, waarna Trump stelde dat er een raamwerk was opgezet voor een "toekomstige deal" rond Groenland.

De AEX eindigde donderdag 0,6 procent hoger op 1000,22 punten. Ook andere beursgraadmeters gingen omhoog. Zo steeg de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen aan het Damrak, 2,7 procent naar 986,31 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt wonnen de belangrijkste graadmeters tot 1,2 procent. Wereldwijd leken beleggers zich donderdag ook op te trekken aan nieuwe economische data en opmerkingen van Nvidia-topman Jensen Huang die het enthousiasme voor de handel in kunstmatige intelligentie aanwakkerden.

ArcelorMittal

Grootste winnaar in de AEX was ArcelorMittal met een plus van ruim 6 procent. Analisten van zakenbank Citi kwamen met een flinke verhoging van het koersdoel voor het staalconcern. Ook heropende het bedrijf gesprekken over een mogelijke verkoop van zijn Zuid-Afrikaanse tak. Shell (min 2,1 procent) eindigde onderaan de rij, terwijl de olieprijzen te midden van het afnemen van de geopolitieke spanningen ook zo'n 2 procent inleverden.

In de MidKap viel biotechnoloog Pharming op met een koerswinst van ruim 11 procent. Daarnaast was Allfunds met een plus van bijna 4 procent een duidelijke winnaar. De Duitse beursuitbater Deutsche Börse heeft een akkoord bereikt met het bestuur van Allfunds om het Spaanse investeringsplatform over te nemen voor 5,3 miljard euro. In november lieten de partijen al weten exclusieve overnamegesprekken te voeren. In de MidKap was er geen enkel fonds dat beurswaarde inleverde.

Meer uit Financieel

Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

12 minuten geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

13 minuten geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

2 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

4 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

5 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

5 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht hoger na rentepauze Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.

5 uur geleden