Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit met klein verlies ondanks koerswinst Shell

AEX sluit met klein verlies ondanks koerswinst Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies de handel uitgegaan, ondanks een stevige plus van zwaargewicht Shell. De olie- en gasreus profiteerde onder andere van de oplopende olieprijs. Het sentiment elders in Europa was wisselend na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten.

De AEX sloot de laatste sessie van de week met een verlies van 0,2 procent op 653,24 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 989,41 punten. De beurs in Parijs steeg 0,8 procent dankzij sterke koerswinsten van de Franse banken. In Frankfurt verloor de DAX 0,1 procent. In Duitsland lieten de fabrieksorders in december een sterker dan verwachte daling zien door de lockdowns in de eurolanden. De FTSE-index in Londen verloor eveneens licht.

Shell voerde met een winst van bijna 3 procent de AEX aan. Het concern komt volgende week met een strategie-update, maar de eerste berichten over de te voeren koers na rampjaar 2020 zongen al wel rond. Naar verluidt wil Shell meer gaan inzetten op de handelstak, omdat dit beter aansluit bij het opwekken van duurzame energie. Daarnaast zou Shell zich meer willen bezighouden met de opslag van CO2. Mogelijk dat Shell ook uit Nigeria vertrekt. Maritiem dienstverlener Boskalis, die veel klanten heeft in de oliesector, stond in de MidKap bovenaan met een winst van dik 6 procent.

KPN

Verder won KPN 0,7 procent. Een boete van 3,9 miljoen euro die het telecomconcern eerder kreeg van de Autoriteit Consument & Markt voor het misleiden van consumenten werd met 800.000 euro verlaagd, omdat bepaalde onderbouwing ontbrak. Evengoed moet KPN, net als branchegenoten als Vodafone, Tele2 en T-Mobile nog altijd flink betalen.

BNP Paribas dikte in Parijs 2,4 procent aan. De grootste bank van Frankrijk zette in het vierde kwartaal meer geld opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald vanwege de coronacrisis. De winst viel hoger uit dan verwacht. Ook is de bank optimistischer over het nieuwe jaar.

Carlsberg

In Kopenhagen steeg Carlsberg 3,5 procent. De Deense brouwer, die wordt geleid door de Nederlandse topman Cees 't Hart, verkocht afgelopen kwartaal bijna de helft minder bier in West-Europa door de sluiting van de horeca in veel landen. Het bedrijf gaat echter eigen aandelen inkopen en verhoogde het dividend. Concurrent Heineken won 0,2 procent in Amsterdam.

De euro was 1,2036 dollar waard, tegen 1,1973 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 57,01 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent duurder op 59,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

NVM: dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht

UTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.

1 uur geleden
Maleisië verliest veel geld aan stroom door illegale cryptomining

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".

1 uur geleden
Karremans schort ingreep bij Nexperia op, 'blijk van goede wil'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat schrijft hij aan de Tweede Kamer. Karremans legde beperkingen op aan de chipfabrikant, naar eigen zeggen om het weglekken van technologische kennis en kunde naar China te voorkomen.

2 uur geleden
Beleggers Damrak wachten op cijfers Nvidia, AEX bijna onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

2 uur geleden
TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

3 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

4 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

4 uur geleden