AEX nipt hoger, beurzen in Londen en New York gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag nipt hoger begonnen aan de laatste dag van mei. Beleggers namen weinig risico aangezien de belangrijke financiële markt in Londen dicht is. In New York blijven de beurzen ook gesloten. In de Verenigde Staten is het Memorial Day, de dag waarop gesneuvelde Amerikaanse militairen worden herdacht.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 714,25 punten. De MidKap daalde een fractie tot 1064,86 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,2 procent in afwachting van de Duitse inflatiecijfers voor de maand mei, die later op de dag naar buiten komen.
De CAC40-index in Parijs klom 0,2 procent. In Frankrijk geldt vanaf maandag geen leeftijdsgrens meer voor volwassenen voor het ontvangen van een vaccin tegen het coronavirus. De opening van de vaccinatie voor alle inwoners vanaf 18 jaar vindt twee weken eerder plaats dan verwacht. In de op een na grootste economie van de eurozone worden vanaf 9 juni verdere versoepelingen van de coronamaatregelen voorzien.
Beter Bed
Sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak was chiptoeleverancier Besi met een winst van 1,5 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. In de MidKap stond biotechnoloog Galapagos onderaan met een verlies van 1,1 procent. Industrieel toeleverancier Aalberts (min 1 procent) noteerde ex dividend. Koploper was fitnessketen Basic-Fit met een plus van 1,1 procent.
Beter Bed dikte ruim 2 procent aan. De beddenverkoper voert vergevorderde gesprekken over de verkoop van zijn Zweedse winkelketen Sängjätten. De beoogde koper is Lars Larsen Group, het bedrijf van de familie van de oprichter van de Deense interieurketen Jysk. De onderhandelingen over Sängjätten moeten eind juni afgerond zijn.
SnowWorld
SnowWorld noteerde onveranderd. De uitbater van indoor-skihallen is in de afgelopen periode hard geraakt door de volledige sluiting van skipistes sinds half december vanwege de coronapandemie. Volgens SnowWorld werd daardoor in de zes maanden tot eind maart een bedrag van meer dan 24 miljoen euro aan omzet misgelopen en leed het bedrijf verlies.
In Frankfurt daalde Deutsche Bank 0,8 procent. Volgens mediaberichten hangt de grootste bank van Duitsland mogelijk een boete boven het hoofd van de Amerikaanse toezichthouders vanwege het tekortschieten van de maatregelen om witwassen tegen te gaan.
De euro bleef ongewijzigd op 1,2193 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 66,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 69,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
8 uur geleden