Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX nipt hoger, beurzen in Londen en New York gesloten

AEX nipt hoger, beurzen in Londen en New York gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag nipt hoger begonnen aan de laatste dag van mei. Beleggers namen weinig risico aangezien de belangrijke financiële markt in Londen dicht is. In New York blijven de beurzen ook gesloten. In de Verenigde Staten is het Memorial Day, de dag waarop gesneuvelde Amerikaanse militairen worden herdacht.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 714,25 punten. De MidKap daalde een fractie tot 1064,86 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,2 procent in afwachting van de Duitse inflatiecijfers voor de maand mei, die later op de dag naar buiten komen.

De CAC40-index in Parijs klom 0,2 procent. In Frankrijk geldt vanaf maandag geen leeftijdsgrens meer voor volwassenen voor het ontvangen van een vaccin tegen het coronavirus. De opening van de vaccinatie voor alle inwoners vanaf 18 jaar vindt twee weken eerder plaats dan verwacht. In de op een na grootste economie van de eurozone worden vanaf 9 juni verdere versoepelingen van de coronamaatregelen voorzien.

Beter Bed

Sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak was chiptoeleverancier Besi met een winst van 1,5 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. In de MidKap stond biotechnoloog Galapagos onderaan met een verlies van 1,1 procent. Industrieel toeleverancier Aalberts (min 1 procent) noteerde ex dividend. Koploper was fitnessketen Basic-Fit met een plus van 1,1 procent.

Beter Bed dikte ruim 2 procent aan. De beddenverkoper voert vergevorderde gesprekken over de verkoop van zijn Zweedse winkelketen Sängjätten. De beoogde koper is Lars Larsen Group, het bedrijf van de familie van de oprichter van de Deense interieurketen Jysk. De onderhandelingen over Sängjätten moeten eind juni afgerond zijn.

SnowWorld

SnowWorld noteerde onveranderd. De uitbater van indoor-skihallen is in de afgelopen periode hard geraakt door de volledige sluiting van skipistes sinds half december vanwege de coronapandemie. Volgens SnowWorld werd daardoor in de zes maanden tot eind maart een bedrag van meer dan 24 miljoen euro aan omzet misgelopen en leed het bedrijf verlies.

In Frankfurt daalde Deutsche Bank 0,8 procent. Volgens mediaberichten hangt de grootste bank van Duitsland mogelijk een boete boven het hoofd van de Amerikaanse toezichthouders vanwege het tekortschieten van de maatregelen om witwassen tegen te gaan.

De euro bleef ongewijzigd op 1,2193 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 66,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 69,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

39 minuten geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

41 minuten geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

3 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

4 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

7 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

17 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

18 uur geleden