Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt te herstellen, beleggers verwerken cijfers Besi en Galapagos

AEX lijkt te herstellen, beleggers verwerken cijfers Besi en Galapagos

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs verwerken vrijdag de resultaten van onder meer biotechnologiebedrijf Galapagos en chipbedrijf Besi. Ook bodemonderzoeker Fugro gaf inzicht in de prestaties in het coronajaar 2020. De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt op basis van de openingsindicatoren wat op te veren. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting licht hoger openen, na de verliesbeurten in de afgelopen dagen.

Galapagos gaat zijn ontwikkelingspijplijn tegen het licht houden. De stap volgt op teleurstellende resultaten bij een aantal recente testen met mogelijke medicijnen van de biotechnoloog. De tegenvallers hadden tot gevolg dat Galapagos zijn grote deal met de Amerikaanse farmaceut Gilead moest herzien. Het bedrijf leed daardoor een verlies van 311 miljoen euro in 2020. Een jaar eerder werd door de deal met Gilead nog een winst van 148,7 miljoen euro geboekt.

Besi wist in het vierde kwartaal toch een kleine omzetgroei te realiseren. De toeleverancier van de chipsector versloeg daarmee zijn eigen verwachtingen, die uitgingen van een omzetdaling tot 15 procent. Topman Richard Blickman sprak van "indrukwekkende" resultaten in het jaar 2020, dat werd gekenmerkt door de coronacrisis, de handelsspanningen tussen de VS en China en de tegenwind in de autosector. Voor het eerste kwartaal rekent Besi op een omzetstijging van 30 tot 40 procent.

Coronavirus

Fugro zag de omzet vorig jaar dalen en leed een verlies van 74 miljoen euro. De bodemonderzoeker, die veel oliebedrijven als klant heeft, kampte met de effecten van de coronacrisis en de lagere olieprijzen. Het bedrijf wist dat deels op te vangen door een sterke groei bij offshore windprojecten. Ook voor 2021 verwacht Fugro dat offshore wind een aanhoudende groei zal laten zien. De olie- en gasmarkt zal volgens het bedrijf dit jaar volatiel blijven.

In de strijd tegen het coronavirus blijkt uit onderzoek dat de nieuwste coronavariant die op een zorgwekkende manier is gemuteerd, inmiddels is aangetroffen in veertien landen. Nederland staat nog niet op de lijst, maar de variant is ook hier al twee keer ontdekt. Gevreesd wordt dat de bestaande vaccins minder effectief zijn tegen deze variant van het coronavirus. In Japan zijn meer dan negentig besmettingsgevallen van de nieuwste variant zijn aangetroffen.

De euro was 1,2095 dollar waard, tegenover 1,2076 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent tot 59,83 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 63,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

23 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

24 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

3 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden