AEX lijkt licht lager te beginnen na sterke start 2023
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te openen na het sterke begin van 2023. De hoofdindex veerde tijdens de eerste handelssessie van het jaar 1,8 procent op, na een teleurstellend 2022. De Europese markten draaiden echter nog niet op volle toeren aangezien Londen en veel Aziatische beurzen nog gesloten bleven. Ook op Wall Street hadden beleggers maandag nog een vrije dag. Dinsdag zijn alle beurzen weer open.
De Nikkei in Tokio sloot dinsdag vrijwel vlak en de Chinese beurzen begonnen met winsten aan de eerste handelsdag van 2023. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 1,9 procent. Vooral de Chinese makers van elektrische auto's lieten stevige koerswinsten zien. Maandag gingen de autofabrikanten in Europa en Zuid-Korea al flink vooruit door de hoop dat ze in de Verenigde Staten elektrische auto's kunnen verkopen met een subsidie van de Amerikaanse overheid.
De beurs in Shanghai klom 0,9 procent ondanks een verdere krimp van de Chinese industrie. Uit cijfers van onderzoeksbureau Caixin bleek dat de bedrijvigheid in de omvangrijke productiesector van China in december sterker dan verwacht is afgenomen door de coronagolf in het land. De activiteit in de sector laat al vijf maanden op rij een krimp zien. Afgelopen weekeinde kwam de Chinese overheid al met eigen cijfers over de industrie. Die wezen ook op een verdere krimp van de sector.
TIE Kinetix
Op het Damrak liet softwarebedrijf TIE Kinetix weten in het eerste kwartaal, dat liep tot eind december, voor een recordbedrag van 6 miljoen euro aan orders te hebben ontvangen. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield kondigde daarnaast aan de verkoop van Westfield Trumbull en Westfield South Shore te hebben afgerond. Deze Amerikaanse winkelcentra werden voor 196 miljoen dollar verkocht aan een investeringsmaatschappij.
De luchtvaartmaatschappijen staan ook in de belangstelling. Vakbonden bij KLM willen dat er op Europees niveau regels komen rond vluchten vanuit China. Volgens de bonden zijn er zorgen bij KLM-personeel over het grote aantal besmettingen in China. Verschillende Europese landen hebben al een testverplichting voor reizigers uit China, maar Nederland nog niet. De lidstaten van de Europese Unie praten woensdag over een gezamenlijke aanpak.
De euro en de dollar
De euro was 1,0653 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 80,48 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 86,10 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
3 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiƫn en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
7 uur geleden