AEX lijkt fors hoger te beginnen aan drukke beursdag
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs maken zich donderdag op voor een van de laatste drukke dagen van het jaarcijferseizoen. De Europese markten lijken daarbij af te stevenen op een fors hoger begin van de nieuwe handelsdag. De stemming op de wereldwijde beurzen is flink verbeterd na geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell nam de zorgen over de oplopende inflatie weg en stelde beleggers gerust dat de rente nog lang laag zal blijven.
Op het Damrak kwamen industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG woensdag nabeurs met resultaten. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen gaf donderdag een kijkje in de boeken. Na de slotbel komt chipbedrijf ASMI nog met zijn jaarcijfers. Elders in Europa brachten het Duitse chemieconcern Bayer, de Amerikaans-Belgische bierbrouwer AB InBev en het Zwitserse uitzendconcern Adecco de resultaten naar buiten.
Aalberts boekte in 2020 minder omzet en winst, maar zag de resultaten in de tweede helft van het jaar wel verbeteren. Ook sloot de industrieel toeleverancier het coronajaar af met een sterk orderboek. Aalberts verlaagde wel het dividend over 2020 met 25 procent tot 0,60 euro per aandeel.
AMG
AMG bleef in het vierde kwartaal de impact van de coronacrisis voelen. De metalenspecialist presteerde desondanks beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen. Over het hele jaar zag het bedrijf de omzet met 21 procent dalen en werd een nettoverlies geleden van 2,8 miljoen dollar.
AB InBev, de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft de coronacrisis behoorlijk gevoeld in zijn resultaten over heel 2020. Door de lockdowns en de sluiting van de horeca zag het bedrijf de verkoopvolumes dalen, net als de omzet en winst. De concurrent van Heineken verwacht dat dit jaar wel sprake zal zijn van herstel, al blijft de virusuitbraak voor onzekerheid zorgen.
AEX
De Europese beurzen sloten woensdag licht hoger. De AEX-index eindigde 0,1 procent hoger op 664,54 punten en de MidKap won 0,2 procent tot 985,81 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,8 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex sloot 1,4 procent hoger op 31.961,86 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent en techbeurs Nasdaq kreeg er 1 procent bij.
De euro was 1,2177 dollar waard, tegenover 1,2136 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 63,38 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer, op 67,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
4 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
4 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
8 uur geleden