Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt fors hoger te beginnen aan drukke beursdag

AEX lijkt fors hoger te beginnen aan drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs maken zich donderdag op voor een van de laatste drukke dagen van het jaarcijferseizoen. De Europese markten lijken daarbij af te stevenen op een fors hoger begin van de nieuwe handelsdag. De stemming op de wereldwijde beurzen is flink verbeterd na geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell nam de zorgen over de oplopende inflatie weg en stelde beleggers gerust dat de rente nog lang laag zal blijven.

Op het Damrak kwamen industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG woensdag nabeurs met resultaten. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen gaf donderdag een kijkje in de boeken. Na de slotbel komt chipbedrijf ASMI nog met zijn jaarcijfers. Elders in Europa brachten het Duitse chemieconcern Bayer, de Amerikaans-Belgische bierbrouwer AB InBev en het Zwitserse uitzendconcern Adecco de resultaten naar buiten.

Aalberts boekte in 2020 minder omzet en winst, maar zag de resultaten in de tweede helft van het jaar wel verbeteren. Ook sloot de industrieel toeleverancier het coronajaar af met een sterk orderboek. Aalberts verlaagde wel het dividend over 2020 met 25 procent tot 0,60 euro per aandeel.

AMG

AMG bleef in het vierde kwartaal de impact van de coronacrisis voelen. De metalenspecialist presteerde desondanks beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen. Over het hele jaar zag het bedrijf de omzet met 21 procent dalen en werd een nettoverlies geleden van 2,8 miljoen dollar.

AB InBev, de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft de coronacrisis behoorlijk gevoeld in zijn resultaten over heel 2020. Door de lockdowns en de sluiting van de horeca zag het bedrijf de verkoopvolumes dalen, net als de omzet en winst. De concurrent van Heineken verwacht dat dit jaar wel sprake zal zijn van herstel, al blijft de virusuitbraak voor onzekerheid zorgen.

AEX

De Europese beurzen sloten woensdag licht hoger. De AEX-index eindigde 0,1 procent hoger op 664,54 punten en de MidKap won 0,2 procent tot 985,81 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,8 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex sloot 1,4 procent hoger op 31.961,86 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent en techbeurs Nasdaq kreeg er 1 procent bij.

De euro was 1,2177 dollar waard, tegenover 1,2136 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 63,38 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer, op 67,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

3 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

4 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

6 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

6 uur geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

14 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

14 uur geleden