Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX licht omlaag in afwachtende handelssessie

AEX licht omlaag in afwachtende handelssessie

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag licht omlaag na het nieuwe slotrecord van een dag eerder. Beleggers namen weinig risico en keken vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP. Dat rapport vormt een belangrijke indicator voor het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag op het programma staat.

Ook worden later op de dag de wekelijkse aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten bekendgemaakt. De situatie op Amerikaanse arbeidsmarkt is van belang aangezien de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebeleid van de Federal Reserve.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 717,22 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 1072,95 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent.

Grootste daler in de AEX was Prosus met een verlies van 0,8 procent. De techinvesteerder neemt technologieplatform Stack Overflow over voor een bedrag van ongeveer 1,8 miljard dollar. Daarmee voegt het bedrijf nog een online-leerplatform toe aan zijn toch al groeiende portfolio. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en dataleverancier RELX waren de sterkste stijgers met plussen rond 0,5 procent.

IMCD daalde 0,3 procent na een kleine overname in China. De chemicaliëndistributeur koopt Shanghai Yuanhe Chemicals. De Chinese branchegenoot behaalde in 2020 een omzet van dik 13 miljoen euro. Met de overname verbetert IMCD naar eigen zeggen zijn portefeuille in China en zet het bedrijf een strategische stap in de Chinese coatingsmarkt.

Hunter Douglas won 1,2 procent. Ralph Sonnenberg heeft het overnamebod op de luxaflexmaker gestand gedaan. De oprichter en grootaandeelhouder verhoogde afgelopen maand zijn overnamebod van 64,00 naar 82,00 euro per aandeel. Sonnenberg heeft inmiddels ruim 93 procent van alle aandelen Hunter Douglas in bezit. De Amerikaanse oliedienstverlener Core Laboratories, die een notering heeft in Amsterdam, was een opvallende stijger met een winst van dik 10 procent.

In Parijs steeg Rémy Cointreau 3 procent na meevallende jaarcijfers van de Franse drankengroep. Het bedrijf kondigde ook een nieuw aandeleninkoopprogramma aan. Saint Gobian werd ruim 3 procent hoger gezet. De Franse glasproducent verwacht in de eerste helft van het jaar een recordresultaat te behalen.

De euro was 1,2182 dollar waard, tegen 1,2214 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 69,10 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 71,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

5 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

9 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

10 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

10 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

10 uur geleden