AEX licht omlaag in afwachtende handelssessie
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag licht omlaag na het nieuwe slotrecord van een dag eerder. Beleggers namen weinig risico en keken vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP. Dat rapport vormt een belangrijke indicator voor het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag op het programma staat.
Ook worden later op de dag de wekelijkse aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten bekendgemaakt. De situatie op Amerikaanse arbeidsmarkt is van belang aangezien de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebeleid van de Federal Reserve.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 717,22 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 1072,95 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent.
Grootste daler in de AEX was Prosus met een verlies van 0,8 procent. De techinvesteerder neemt technologieplatform Stack Overflow over voor een bedrag van ongeveer 1,8 miljard dollar. Daarmee voegt het bedrijf nog een online-leerplatform toe aan zijn toch al groeiende portfolio. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en dataleverancier RELX waren de sterkste stijgers met plussen rond 0,5 procent.
IMCD daalde 0,3 procent na een kleine overname in China. De chemicaliëndistributeur koopt Shanghai Yuanhe Chemicals. De Chinese branchegenoot behaalde in 2020 een omzet van dik 13 miljoen euro. Met de overname verbetert IMCD naar eigen zeggen zijn portefeuille in China en zet het bedrijf een strategische stap in de Chinese coatingsmarkt.
Hunter Douglas won 1,2 procent. Ralph Sonnenberg heeft het overnamebod op de luxaflexmaker gestand gedaan. De oprichter en grootaandeelhouder verhoogde afgelopen maand zijn overnamebod van 64,00 naar 82,00 euro per aandeel. Sonnenberg heeft inmiddels ruim 93 procent van alle aandelen Hunter Douglas in bezit. De Amerikaanse oliedienstverlener Core Laboratories, die een notering heeft in Amsterdam, was een opvallende stijger met een winst van dik 10 procent.
In Parijs steeg Rémy Cointreau 3 procent na meevallende jaarcijfers van de Franse drankengroep. Het bedrijf kondigde ook een nieuw aandeleninkoopprogramma aan. Saint Gobian werd ruim 3 procent hoger gezet. De Franse glasproducent verwacht in de eerste helft van het jaar een recordresultaat te behalen.
De euro was 1,2182 dollar waard, tegen 1,2214 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 69,10 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 71,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.
5 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.
9 uur geleden