Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX laat dip achter zich en bereikt nieuwe recordstand

AEX laat dip achter zich en bereikt nieuwe recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag op een nieuwe recordstand gesloten. Daarmee is de hoofdindex weer volledig hersteld van de dip waarmee de handelsweek begon, toen beleggers zich zorgen maakten om de inflatie en dalende olieprijzen. Ook elders in Europa waren er groene koersenborden.

De AEX-index steeg 1,4 procent en kwam uit op een stand van 749,42 punten. De MidKap ging 1,5 procent omhoog en sloot op 1053,88 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs werden tot 1,4 procent hoger gezet.

De chipbedrijven stonden bij de grote stijgers in de AEX. Besi was de koploper met 3,4 procent winst, ASMI deed het met een plus van 3 procent niet veel minder. Beide bedrijven openen komende week de boeken. Chipmachinemaker ASML (plus 2,9 procent) zette de weg omhoog voort nadat het bedrijf eerder deze week goed ontvangen resultaten had bekendgemaakt.

Signify

Lampenproducent Signify was de grote verliezer bij de hoofdbedrijven en werd 5,2 procent lager gezet. De voormalige lampendivisie van Philips zag de omzet in het tweede kwartaal groeien en slaagde er ook in de winstmarge wat op te krikken. Dat viel analisten desondanks tegen. Ondanks de problemen in de leveringsketen kijkt Signify wel met vertrouwen uit naar de tweede jaarhelft en blijven de financiële verwachtingen voor het hele jaar staan.

In de MidKap ging industrieel toeleverancier Aalberts hard omhoog: plus 8,4 procent. Ook laadpalenbedrijf Alfen steeg hard met een plus van 6,9 procent. Basic-Fit klom 3,2 procent. De omzet van de fitnessketen stond in de eerste jaarhelft flink onder druk als gevolg van de coronacrisis, maar het aantal abonnees nam wel toe na de heropening van de sportscholen.

Flow Traders

Hekkensluiter was Flow Traders met een min van meer dan 6 procent. De beursintermediair, die profiteert van grote schommelingen op beurzen, zag de winst dalen doordat het in het tweede kwartaal weer een stuk rustiger was op de aandelenmarkten.

In Londen won Vodafone 2,5 procent. Het Britse telecomconcern boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De Franse maker van auto-onderdelen Valeo steeg bijna 6 procent in Parijs dankzij beter dan verwachte tweedekwartaalcijfers.

De euro was 1,1760 dollar waard, tegenover 1,1774 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 71,85 dollar. Brentolie steeg een fractie in prijs, tot 73,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

5 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

7 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

9 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

10 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

12 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

12 uur geleden