Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op licht lager begin, focus op Fed-vergadering

AEX koerst af op licht lager begin, focus op Fed-vergadering

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te gaan beginnen, na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers blijven voorzichtig in afwachting van het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed na afloop van die vergadering de rente ongewijzigd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal gaan zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.

Naast de Fed vergaderen deze week ook de centrale banken in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Turkije, Noorwegen, Zweden en Zwitserland over de rente.

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag verliezen zien. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei 0,9 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong en de beurs in Shanghai daalden 0,1 procent.

Arcadis

Op het Damrak liet Arcadis weten in een consortium te gaan werken aan de Duitse Rhein-Main-Link-energieroute. Via die ondergrondse kabelverbinding met een lengte van 500 kilometer zal elektriciteit van offshore windparken in de Noordzee naar het Rijn-Maingebied worden getransporteerd. Het advies- en ingenieursbureau maakte geen financiële details bekend.

Vopak kondigde aan overeenstemming te hebben bereikt met Infracapital over de verkoop van drie chemieterminals in Rotterdam voor in totaal 407 miljoen euro. Netto levert de verkoop volgens het tankopslagbedrijf ongeveer 368 miljoen euro op. De verkoop maakt deel uit van de strategische herziening die in februari werd aangekondigd.

Euro- en oliekoers

Onward Medical kwam nog met halfjaarcijfers. Het medisch-technologisch bedrijf dat een therapie ontwikkelt om mensen met een dwarslaesie te helpen, boekte iets minder omzet en leed meer verlies. Het bedrijf denkt voldoende geld in kas te hebben om de activiteiten tot eind 2024 te financieren. In de tweede helft van 2024 verwacht het bedrijf zijn therapie om de hand- en armfunctie bij mensen met een dwarslaesie te herstellen, te lanceren in de Verenigde Staten.

De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent tot 92,50 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 95,01 dollar per vat. Sinds de aankondiging van de productiebeperkingen door de olieproducenten Saudi-Arabië en Rusland in juni zijn de olieprijzen al met ruim 30 procent gestegen.

Meer uit Financieel

Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

1 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

1 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

1 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

2 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

5 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

6 uur geleden