Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op licht lager begin, focus op Fed-vergadering

AEX koerst af op licht lager begin, focus op Fed-vergadering

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te gaan beginnen, na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers blijven voorzichtig in afwachting van het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed na afloop van die vergadering de rente ongewijzigd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal gaan zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.

Naast de Fed vergaderen deze week ook de centrale banken in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Turkije, Noorwegen, Zweden en Zwitserland over de rente.

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag verliezen zien. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei 0,9 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong en de beurs in Shanghai daalden 0,1 procent.

Arcadis

Op het Damrak liet Arcadis weten in een consortium te gaan werken aan de Duitse Rhein-Main-Link-energieroute. Via die ondergrondse kabelverbinding met een lengte van 500 kilometer zal elektriciteit van offshore windparken in de Noordzee naar het Rijn-Maingebied worden getransporteerd. Het advies- en ingenieursbureau maakte geen financiële details bekend.

Vopak kondigde aan overeenstemming te hebben bereikt met Infracapital over de verkoop van drie chemieterminals in Rotterdam voor in totaal 407 miljoen euro. Netto levert de verkoop volgens het tankopslagbedrijf ongeveer 368 miljoen euro op. De verkoop maakt deel uit van de strategische herziening die in februari werd aangekondigd.

Euro- en oliekoers

Onward Medical kwam nog met halfjaarcijfers. Het medisch-technologisch bedrijf dat een therapie ontwikkelt om mensen met een dwarslaesie te helpen, boekte iets minder omzet en leed meer verlies. Het bedrijf denkt voldoende geld in kas te hebben om de activiteiten tot eind 2024 te financieren. In de tweede helft van 2024 verwacht het bedrijf zijn therapie om de hand- en armfunctie bij mensen met een dwarslaesie te herstellen, te lanceren in de Verenigde Staten.

De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent tot 92,50 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 95,01 dollar per vat. Sinds de aankondiging van de productiebeperkingen door de olieproducenten Saudi-Arabië en Rusland in juni zijn de olieprijzen al met ruim 30 procent gestegen.

Meer uit Financieel

Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

5 minuten geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

32 minuten geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

1 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Meer vakantiewoningen te koop door fiscale druk en zwakkere vraag

UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van grote AI-vraag

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.

1 uur geleden