AEX koerst af op hoger begin na winsten in Azië
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs koerst dinsdag af op een hoger begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers lijken moed te putten uit de positieve stemming op de Aziatische markten en schuiven de zorgen over de stijgende inflatie even aan de kant. Daarnaast wordt uitgekeken naar het economische groeicijfer van de eurozone in het eerste kwartaal, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,8 procent hoger te beginnen. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting in het groen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde dik 2 procent hoger ondanks een krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal. Ook de beurs in Taiwan toonde een flink herstel, na de koersval die werd veroorzaakt door de onrust over de corona-uitbraak in de eilandstaat.
Op het Damrak gaat de aandacht uit naar fitnessketen Basic-Fit. De sportscholen in Nederland mogen vanaf woensdag weer open. De maatregelen van onder meer maximaal dertig mensen tegelijk in een ruimte en 1,5 meter afstand houden, blijven wel van kracht. Ook moeten bezoekers van fitnesscentra van tevoren reserveren en mogen de kleedkamers en douches nog niet gebruikt worden.
URW
Unibail-Rodamco-Westfield kondigde aan 1,25 miljard euro te hebben opgehaald met de plaatsing van obligaties. Het winkelvastgoedconcern wil het geld onder meer gebruiken voor de herfinanciering van zijn schulden.
De aandelen van laadpalenfabrikant Alfen en beursuitbater Euronext zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Berenberg schroefde zijn aanbeveling voor Alfen op naar kopen, terwijl analisten van Morgan Stanley negatiever werden over Euronext.
Koersen
De Europese beurzen lieten maandag weinig beweging zien. De AEX-index eindigde licht in de min op 703,22 punten en de MidKap klom een fractie tot 1049,69 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. Wall Street ging licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 34.327,79 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent.
De euro was 1,2168 dollar waard, tegenover 1,2150 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 66,49 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 69,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
6 uur geleden