AEX koerst af op hoger begin na winsten in Azië
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs koerst dinsdag af op een hoger begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers lijken moed te putten uit de positieve stemming op de Aziatische markten en schuiven de zorgen over de stijgende inflatie even aan de kant. Daarnaast wordt uitgekeken naar het economische groeicijfer van de eurozone in het eerste kwartaal, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,8 procent hoger te beginnen. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting in het groen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde dik 2 procent hoger ondanks een krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal. Ook de beurs in Taiwan toonde een flink herstel, na de koersval die werd veroorzaakt door de onrust over de corona-uitbraak in de eilandstaat.
Op het Damrak gaat de aandacht uit naar fitnessketen Basic-Fit. De sportscholen in Nederland mogen vanaf woensdag weer open. De maatregelen van onder meer maximaal dertig mensen tegelijk in een ruimte en 1,5 meter afstand houden, blijven wel van kracht. Ook moeten bezoekers van fitnesscentra van tevoren reserveren en mogen de kleedkamers en douches nog niet gebruikt worden.
URW
Unibail-Rodamco-Westfield kondigde aan 1,25 miljard euro te hebben opgehaald met de plaatsing van obligaties. Het winkelvastgoedconcern wil het geld onder meer gebruiken voor de herfinanciering van zijn schulden.
De aandelen van laadpalenfabrikant Alfen en beursuitbater Euronext zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Berenberg schroefde zijn aanbeveling voor Alfen op naar kopen, terwijl analisten van Morgan Stanley negatiever werden over Euronext.
Koersen
De Europese beurzen lieten maandag weinig beweging zien. De AEX-index eindigde licht in de min op 703,22 punten en de MidKap klom een fractie tot 1049,69 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. Wall Street ging licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 34.327,79 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent.
De euro was 1,2168 dollar waard, tegenover 1,2150 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 66,49 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 69,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
6 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
1 dag geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden