AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde vrijdag wat herstel van de flinke min die een dag eerder was te zien. Ook de hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen elders in Europa veerden wat op. Wel bleven de koerswinsten beperkt door aanhoudende zorgen bij beleggers over een economische recessie door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie.
De AEX sloot uiteindelijk 0,4 procent hoger op 738,64 punten. De MidKap eindigde 1 procent in het groen op 1005,11 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,6 procent vooruit.
Bij de hoofdfondsen op het Damrak was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) de sterkste stijger met een plus van bijna 3 procent. Verfconcern AkzoNobel won ook bijna 3 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse concurrent PPG. Betalingsverwerker Adyen steeg 1,5 procent, waarmee iets werd goedgemaakt van het verlies van meer dan 6 procent op donderdag.
Beter Bed
Grootste daler in de AEX was dataleverancier RELX met een min van 1 procent. Branchegenoot Wolters Kluwer werd 0,4 procent lager gezet en levensmiddelenconcern Unilever ging 0,3 procent omlaag.
In de MidKap prijkte luchtvaartconcern Air France-KLM bovenaan met een plus van ruim 3 procent. De staartgroep bij de middelgrote fondsen werd gevormd door biotechnoloog Galapagos en logistiek vastgoedbedrijf WDP met dalingen tot 0,7 procent. Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte beddenverkoper Beter Bed 1,3 procent na publicatie van omzetcijfers.
Ericsson
Ericsson moest een verlies van 4,7 procent slikken in Stockholm na tegenvallende kwartaalresultaten van de Zweedse fabrikant van netwerkapparatuur. In Frankfurt won Siemens Energy 0,8 procent, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. Het Duitse energiebedrijf verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter.
De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0804 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,68 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.
6 uur geleden