Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder

AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde vrijdag wat herstel van de flinke min die een dag eerder was te zien. Ook de hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen elders in Europa veerden wat op. Wel bleven de koerswinsten beperkt door aanhoudende zorgen bij beleggers over een economische recessie door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie.

De AEX sloot uiteindelijk 0,4 procent hoger op 738,64 punten. De MidKap eindigde 1 procent in het groen op 1005,11 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,6 procent vooruit.

Bij de hoofdfondsen op het Damrak was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) de sterkste stijger met een plus van bijna 3 procent. Verfconcern AkzoNobel won ook bijna 3 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse concurrent PPG. Betalingsverwerker Adyen steeg 1,5 procent, waarmee iets werd goedgemaakt van het verlies van meer dan 6 procent op donderdag.

Beter Bed

Grootste daler in de AEX was dataleverancier RELX met een min van 1 procent. Branchegenoot Wolters Kluwer werd 0,4 procent lager gezet en levensmiddelenconcern Unilever ging 0,3 procent omlaag.

In de MidKap prijkte luchtvaartconcern Air France-KLM bovenaan met een plus van ruim 3 procent. De staartgroep bij de middelgrote fondsen werd gevormd door biotechnoloog Galapagos en logistiek vastgoedbedrijf WDP met dalingen tot 0,7 procent. Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte beddenverkoper Beter Bed 1,3 procent na publicatie van omzetcijfers.

Ericsson

Ericsson moest een verlies van 4,7 procent slikken in Stockholm na tegenvallende kwartaalresultaten van de Zweedse fabrikant van netwerkapparatuur. In Frankfurt won Siemens Energy 0,8 procent, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. Het Duitse energiebedrijf verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0804 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,68 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Odido kampt met storing mobiel bellen en internetten

DEN HAAG (ANP) - Odido heeft last van een storing, meldt een woordvoerder van het telecombedrijf donderdag. Sommige klanten in met name Noord-Brabant en Limburg kunnen daardoor mogelijk niet bellen of internetten via hun mobiel of hebben langzamer internet.

55 minuten geleden
Economische bedrijvigheid eurozone krimpt voor het eerst dit jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in mei voor het eerst dit jaar afgenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de dienstensector van het eurogebied onverwacht is teruggevallen tot het laagste niveau sinds januari 2024. De industrie liet daarentegen enige stabilisatie zien.

1 uur geleden
OPEC+ overweegt om oliekraan verder open te draaien in juli

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Leden van oliekartel OPEC+ zijn in overleg of zij de olieproductie volgende maand opnieuw fors gaan verhogen. Dat zou de derde maand op rij zijn dat het kartel zijn productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen opnieuw kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

1 uur geleden
AEX-index daalt door zorgen over Amerikaanse staatsschuld

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag omlaag na de zware koersverliezen op Wall Street. De zorgen over de grote staatsschuld en het begrotingstekort van de Amerikaanse overheid laaiden op na een teleurstellend verlopen veiling van nieuwe Amerikaanse staatsobligaties. De vraag van investeerders naar deze leningen lijkt te zijn afgenomen na de recente verlaging van de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten door ratingbureau Moody's. Ook wil president Donald Trump forse belastingverlagingen door het Congres loodsen waardoor het begrotingstekort verder dreigt op te lopen.

2 uur geleden
EasyJet lijdt meer verlies, maar optimistisch over zomerseizoen

LUTON (ANP) - EasyJet ziet een sterke vraag naar zijn vluchten en pakketreizen voor het zomerseizoen, meldt de Britse luchtvaartmaatschappij bij de presentatie van de halfjaarresultaten. De airline legt de focus daarom op een nieuwe recordzomer, in navolging van die van vorig jaar. Over de afgelopen zes maanden nam het nettoverlies nog toe.

2 uur geleden
JPMorgan-topman Dimon ziet risico's stagflatie economie VS

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, ziet risico's voor stagflatie van de Amerikaanse economie. Daarbij is er sprake van een stagnerende groei met een hoge inflatie. Dat zei Dimon tegen persbureau Bloomberg op een evenement van de bank in het Chinese Shanghai.

3 uur geleden
Biologische landbouw opnieuw gegroeid, Noord-Holland aan kop

EDE (ANP) - De totale oppervlakte aan biologische landbouwgrond in Nederland is vorig jaar met 4,7 procent gegroeid, meldt de brancheorganisatie van de biologische sector Bionext op basis van cijfers van toezichthouder Skal Biocontrole. Het biologische aandeel van de totale Nederlandse landbouw bedraagt daarmee nu 5,1 procent.

3 uur geleden