Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder

AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde vrijdag wat herstel van de flinke min die een dag eerder was te zien. Ook de hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen elders in Europa veerden wat op. Wel bleven de koerswinsten beperkt door aanhoudende zorgen bij beleggers over een economische recessie door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie.

De AEX sloot uiteindelijk 0,4 procent hoger op 738,64 punten. De MidKap eindigde 1 procent in het groen op 1005,11 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,6 procent vooruit.

Bij de hoofdfondsen op het Damrak was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) de sterkste stijger met een plus van bijna 3 procent. Verfconcern AkzoNobel won ook bijna 3 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse concurrent PPG. Betalingsverwerker Adyen steeg 1,5 procent, waarmee iets werd goedgemaakt van het verlies van meer dan 6 procent op donderdag.

Beter Bed

Grootste daler in de AEX was dataleverancier RELX met een min van 1 procent. Branchegenoot Wolters Kluwer werd 0,4 procent lager gezet en levensmiddelenconcern Unilever ging 0,3 procent omlaag.

In de MidKap prijkte luchtvaartconcern Air France-KLM bovenaan met een plus van ruim 3 procent. De staartgroep bij de middelgrote fondsen werd gevormd door biotechnoloog Galapagos en logistiek vastgoedbedrijf WDP met dalingen tot 0,7 procent. Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte beddenverkoper Beter Bed 1,3 procent na publicatie van omzetcijfers.

Ericsson

Ericsson moest een verlies van 4,7 procent slikken in Stockholm na tegenvallende kwartaalresultaten van de Zweedse fabrikant van netwerkapparatuur. In Frankfurt won Siemens Energy 0,8 procent, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. Het Duitse energiebedrijf verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0804 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,68 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

20 minuten geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

1 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

2 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

2 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

3 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

3 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

3 uur geleden