AEX-index toont wat herstel van fors koersverlies dag eerder
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde vrijdag wat herstel van de flinke min die een dag eerder was te zien. Ook de hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen elders in Europa veerden wat op. Wel bleven de koerswinsten beperkt door aanhoudende zorgen bij beleggers over een economische recessie door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie.
De AEX sloot uiteindelijk 0,4 procent hoger op 738,64 punten. De MidKap eindigde 1 procent in het groen op 1005,11 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,6 procent vooruit.
Bij de hoofdfondsen op het Damrak was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) de sterkste stijger met een plus van bijna 3 procent. Verfconcern AkzoNobel won ook bijna 3 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse concurrent PPG. Betalingsverwerker Adyen steeg 1,5 procent, waarmee iets werd goedgemaakt van het verlies van meer dan 6 procent op donderdag.
Beter Bed
Grootste daler in de AEX was dataleverancier RELX met een min van 1 procent. Branchegenoot Wolters Kluwer werd 0,4 procent lager gezet en levensmiddelenconcern Unilever ging 0,3 procent omlaag.
In de MidKap prijkte luchtvaartconcern Air France-KLM bovenaan met een plus van ruim 3 procent. De staartgroep bij de middelgrote fondsen werd gevormd door biotechnoloog Galapagos en logistiek vastgoedbedrijf WDP met dalingen tot 0,7 procent. Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte beddenverkoper Beter Bed 1,3 procent na publicatie van omzetcijfers.
Ericsson
Ericsson moest een verlies van 4,7 procent slikken in Stockholm na tegenvallende kwartaalresultaten van de Zweedse fabrikant van netwerkapparatuur. In Frankfurt won Siemens Energy 0,8 procent, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. Het Duitse energiebedrijf verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter.
De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0804 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,68 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
48 minuten geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".
5 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.
6 uur geleden