Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

Besi toonde een min van 3,4 procent. Daarmee deed het aandeel een stapje terug na de flinke koerswinsten in de voorgaande handelsdagen na een goed ontvangen handelsbericht. Branchegenoten ASMI en ASML zakten tot 1,7 procent. InPost verloor 4,4 procent en Randstad daalde 2,4 procent. Investeerder CVC Capital Partners werd 2,6 procent goedkoper.

De AEX eindigde een fractie lager op 996,75 punten, nadat een dag eerder nog een recordslotstand werd bereikt. Het historische niveau van 1000 punten blijft nog wel in zicht voor de Amsterdamse hoofdgraadmeter.

De MidKap won 0,1 procent tot 956,99 punten. Parijs en Frankfurt daalden tot 0,4 procent. Londen won 0,5 procent.

Shell profiteerde van de hogere olieprijzen door de onrust rond Iran en klom 0,8 procent. Chemicaliƫndistributeur IMCD nam de leiding in de hoofdindex met een plus van 4,5 procent. Unilever, Heineken en Ahold Delhaize werden tot 2 procent duurder. Staalconcern ArcelorMittal kreeg een adviesverhoging van beleggingsadviseur Oddo BHF en won 1,4 procent.

In de MidKap was het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern Air France-KLM de grootste daler met een koersverlies van ruim 5 procent door een adviesverlaging door de Britse bank Barclays. Grootste stijgers bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 waren investeerder HAL, flitshandelaar Flow Traders en biotechnoloog Pharming met plussen tot 4 procent.

In Londen won BP 1,2 procent. Het Britse olie- en gasconcern kwam met een handelsupdate over het afgelopen kwartaal. Daarin gaf BP aan een afschrijving van wel 5 miljard dollar te gaan doen op activiteiten die te maken hebben met de energietransitie.

Meer uit Financieel

EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

27 minuten geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

1 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan na hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.

1 uur geleden
SpaceX stijgt 18 procent bij beursdebuut in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.

1 uur geleden
ACM: geen verder onderzoek naar FloraHolland na klachten kwekers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet geen verder onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door Royal FloraHolland (RFH). De ACM ontving vorig jaar verschillende klachten van telers over de grootste bloemen- en plantenveiling ter wereld en heeft deze onderzocht, maar ziet op dit moment geen aanleiding om nog verder onderzoek te doen.

2 uur geleden
Frauderende crypto-topman Bankman-Fried verliest hoger beroep

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, heeft zijn hoger beroep verloren. Een federaal hof in de Verenigde Staten verwierp de beweringen dat hij geen eerlijk proces heeft gehad. Bankman-Fried werd in 2023 tot 25 jaar cel veroordeeld vanwege fraude rondom het omgevallen cryptoplatform.

2 uur geleden
Wall Street hoger door hoop vredesdeal, focus op beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omhoog na de stevige koerswinsten een dag eerder. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Verder ging de aandacht vooral uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.

3 uur geleden