
AEX-index lijkt lager te openen na verliesbeurt Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt woensdag met een klein verlies te openen na de overwegend lagere slotstanden op Wall Street. De beurshandel zal naar verwachting opnieuw relatief rustig verlopen aangezien veel marktpartijen vrij zijn in de verkorte week tussen Kerstmis en oud en nieuw. In Londen gaan de financiƫle markten woensdag weer open na het verlengde kerstweekend.
Ook in Hongkong werd de handel weer hervat. De Hang Seng-index noteerde daar ruim 1 procent in de plus. Beleggers in de stad verwerkten nog de aankondiging van China om na drie jaar van isolatie zijn grenzen weer te openen. Vooral de grote Chinese techbedrijven lieten stevige winsten zien in Hongkong door de hoop op een herstel van de Chinese economie, die het afgelopen jaar zwaar had te lijden onder het strikte coronabeleid.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. Zo sloot de Nikkei in Tokio 0,4 procent in de min. De Japanse chip- en techbedrijven stonden onder druk in navolging van het koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Ook de Aziatische leveranciers van Tesla werden lager gezet na de koersval van dik 11 procent van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's op Wall Street.
Jaarverlies Tesla
Tesla raakte dit jaar al bijna 70 procent van zijn beurswaarde kwijt en koerst daarmee af op zijn grootste jaarverlies ooit. Alleen in december zakte het aandeel al ruim 40 procent. Berichten over het terugschroeven van de productie van elektrische auto's door Tesla wakkeren de vrees aan dat het bedrijf kampt met een tegenvallende vraag naar zijn modellen. Ook maken beleggers zich zorgen over alle aandacht die topman Elon Musk aan Twitter besteedt na zijn overname van het socialmediaplatform.
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX bleef daarbij vrijwel vlak op 701,06 punten en de MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Op Wall Street verloor de brede S&P 500 0,4 procent en techbeurs Nasdaq zakte 1,4 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 33.241,56 punten.
Op de oliemarkt kauwden handelaren nog na op het Russische verbod op de verkoop van olie aan partijen die meewerken aan het door de G7 en de Europese Unie ingestelde prijsplafond voor Russische olie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 79,30 dollar per vat. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 83,88 dollar per vat. De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Sinds het coronajaar 2020 zijn er niet zoveel vakantiewoningen verkocht in Nederland als vorig jaar. In totaal verwisselden bijna 4600 vakantiewoningen van eigenaar, 15 procent meer dan in 2023. Dat maakte het Kadaster donderdag bekend.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Sportkledingconcern Nike won woensdag duidelijk aan waarde op Wall Street nadat de Amerikaanse president Donald Trump details bekend had gemaakt van een handelsakkoord met Vietnam. Nike laat veel kleding maken in het Aziatische land. Dat er nu eindelijk duidelijkheid is over de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en Vietnam is een opluchting voor beleggers in het bedrijf.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In supermarkten dreigen opnieuw lege Douwe Egberts-schappen. JDE Peet's, de fabrikant van het bekende koffiemerk, levert zijn koffie niet meer door een nieuw conflict over de prijzen. Dat bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriƫle capaciteit af te bouwen.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft alle vakbonden bij de luchtvaartmaatschappij een concreet loonvoorstel gedaan, in de hoop daarmee voldoende aanknopingspunten te bieden om er aan de cao-onderhandelingstafel uit te komen. Medewerkers kunnen dit jaar een eenmalige uitkering krijgen van 1000 euro. Per 1 juli volgend jaar zou dan een structurele loonsverhoging tot 2,5 procent volgen, afhankelijk van de bedrijfswinst die over dit jaar wordt behaald.
12 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in de eerste helft van dit jaar licht gedaald, maar de verkoop van tweedehandsmotorfietsen bleef gestaag groeien. "Vooral gebruikte modellen zijn momenteel enorm in trek", zei Martijn van Eikenhorst, manager sectie motoren van RAI Vereniging, bij het verschijnen van de halfjaarcijfers voor de branche.
12 uur geleden