Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index lijkt lager te openen na verliesbeurt Wall Street

AEX-index lijkt lager te openen na verliesbeurt Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt woensdag met een klein verlies te openen na de overwegend lagere slotstanden op Wall Street. De beurshandel zal naar verwachting opnieuw relatief rustig verlopen aangezien veel marktpartijen vrij zijn in de verkorte week tussen Kerstmis en oud en nieuw. In Londen gaan de financiële markten woensdag weer open na het verlengde kerstweekend.

Ook in Hongkong werd de handel weer hervat. De Hang Seng-index noteerde daar ruim 1 procent in de plus. Beleggers in de stad verwerkten nog de aankondiging van China om na drie jaar van isolatie zijn grenzen weer te openen. Vooral de grote Chinese techbedrijven lieten stevige winsten zien in Hongkong door de hoop op een herstel van de Chinese economie, die het afgelopen jaar zwaar had te lijden onder het strikte coronabeleid.

De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. Zo sloot de Nikkei in Tokio 0,4 procent in de min. De Japanse chip- en techbedrijven stonden onder druk in navolging van het koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Ook de Aziatische leveranciers van Tesla werden lager gezet na de koersval van dik 11 procent van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's op Wall Street.

Jaarverlies Tesla

Tesla raakte dit jaar al bijna 70 procent van zijn beurswaarde kwijt en koerst daarmee af op zijn grootste jaarverlies ooit. Alleen in december zakte het aandeel al ruim 40 procent. Berichten over het terugschroeven van de productie van elektrische auto's door Tesla wakkeren de vrees aan dat het bedrijf kampt met een tegenvallende vraag naar zijn modellen. Ook maken beleggers zich zorgen over alle aandacht die topman Elon Musk aan Twitter besteedt na zijn overname van het socialmediaplatform.

De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX bleef daarbij vrijwel vlak op 701,06 punten en de MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Op Wall Street verloor de brede S&P 500 0,4 procent en techbeurs Nasdaq zakte 1,4 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 33.241,56 punten.

Op de oliemarkt kauwden handelaren nog na op het Russische verbod op de verkoop van olie aan partijen die meewerken aan het door de G7 en de Europese Unie ingestelde prijsplafond voor Russische olie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 79,30 dollar per vat. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 83,88 dollar per vat. De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

3 minuten geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

5 minuten geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

3 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

4 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

6 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

16 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

18 uur geleden