AEX-index lijkt lager te openen na verliesbeurt Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt woensdag met een klein verlies te openen na de overwegend lagere slotstanden op Wall Street. De beurshandel zal naar verwachting opnieuw relatief rustig verlopen aangezien veel marktpartijen vrij zijn in de verkorte week tussen Kerstmis en oud en nieuw. In Londen gaan de financiële markten woensdag weer open na het verlengde kerstweekend.
Ook in Hongkong werd de handel weer hervat. De Hang Seng-index noteerde daar ruim 1 procent in de plus. Beleggers in de stad verwerkten nog de aankondiging van China om na drie jaar van isolatie zijn grenzen weer te openen. Vooral de grote Chinese techbedrijven lieten stevige winsten zien in Hongkong door de hoop op een herstel van de Chinese economie, die het afgelopen jaar zwaar had te lijden onder het strikte coronabeleid.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. Zo sloot de Nikkei in Tokio 0,4 procent in de min. De Japanse chip- en techbedrijven stonden onder druk in navolging van het koersverlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Ook de Aziatische leveranciers van Tesla werden lager gezet na de koersval van dik 11 procent van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's op Wall Street.
Jaarverlies Tesla
Tesla raakte dit jaar al bijna 70 procent van zijn beurswaarde kwijt en koerst daarmee af op zijn grootste jaarverlies ooit. Alleen in december zakte het aandeel al ruim 40 procent. Berichten over het terugschroeven van de productie van elektrische auto's door Tesla wakkeren de vrees aan dat het bedrijf kampt met een tegenvallende vraag naar zijn modellen. Ook maken beleggers zich zorgen over alle aandacht die topman Elon Musk aan Twitter besteedt na zijn overname van het socialmediaplatform.
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX bleef daarbij vrijwel vlak op 701,06 punten en de MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Op Wall Street verloor de brede S&P 500 0,4 procent en techbeurs Nasdaq zakte 1,4 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 33.241,56 punten.
Op de oliemarkt kauwden handelaren nog na op het Russische verbod op de verkoop van olie aan partijen die meewerken aan het door de G7 en de Europese Unie ingestelde prijsplafond voor Russische olie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 79,30 dollar per vat. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 83,88 dollar per vat. De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
3 uur geleden