Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht omhoog na nieuwe records op Wall Street

AEX-index licht omhoog na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger geopend. Beleggers putten moed uit de nieuwe recordstanden op Wall Street, maar deden het verder rustig aan na het stevige koersherstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom bedrijfsresultaten houden beleggers de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Belangrijke handelspartners van de VS, waaronder de EU, hebben nog tot 1 augustus de tijd om een deal te sluiten en hoge importheffingen te voorkomen.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 916,78 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 920,55 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.

Donderdag klom de AEX 1,4 procent. Op weekbasis koerst de index af op een verlies van ongeveer 0,5 procent. Het Damrak stond deze week vooral in het teken van de groeiwaarschuwing van chipmachinemaker ASML. Die zorgde woensdag voor een koersval van het aandeel ASML en een fors verlies voor de AEX.

Shell sterkste stijger

Olie- en gasproducent Shell was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,1 procent. ASML en ASMI stonden in de staartgroep, met minnen tot 1 procent. De chipbedrijven lieten donderdag nog een stevig herstel zien. Branchegenoot Besi (plus 0,3 procent) ging wel licht omhoog.

In de MidKap steeg Fagron 2,8 procent. Analisten van Oddo BHF verhoogden het koersdoel voor het apothekersbedrijf. Vastgoedinvesteerder WDP klom 2,1 procent dankzij een koopadvies van de Duitse zakenbank Berenberg.

Geopolitieke spanningen

Saab werd 13 procent meer waard in Stockholm. De Zweedse fabrikant van gevechtsvliegtuigen en militaire systemen verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar na sterke kwartaalresultaten. Volgens topman Micael Johansson zorgen de toegenomen geopolitieke spanningen en hogere defensie-uitgaven van de NAVO-landen voor een aanzienlijke groei van de sector.

In Londen verloor Burberry 1,5 procent. Het Britse modemerk zag de omzet in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Wel waarschuwde het bedrijf voor de aanhoudende uitdagende economische omstandigheden.

Meer uit Financieel

Bol verwijdert reeks eclipsbrillen uit aanbod om veiligheidseisen

UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.

9 uur geleden
Frans parket kondigt onderzoek aan naar ontplofte squishy

SAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.

9 uur geleden
WSJ: interesse Apple in chips Chinees CXMT ondanks zorgen in VS

NEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.

11 uur geleden
Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemeense kerncentrale

BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.

13 uur geleden
Prijstoename Chinese industrie zwakt voor het eerst in maanden af

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.

14 uur geleden
Bedreigde Rheinmetall-topman krijgt dag en nacht beveiliging

DÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."

15 uur geleden
Hitte en droogte kunnen groei economie tenietdoen, zegt Triodos

DRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.

17 uur geleden