Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index eindigt licht hoger tijdens overleg VS en China

AEX-index eindigt licht hoger tijdens overleg VS en China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is maandag iets hoger gesloten. Beleggers hebben vooral afgewacht wat er uit de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China komt. Vertegenwoordigers van de twee grootste economieën ter wereld zijn maandag begonnen aan hun overleg in Londen over een oplossing voor de heffingen op elkaars goederen.

Een belangrijk onderwerp van het overleg zijn de exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen door China. Het land stelde begin april de restricties in vanwege de handelsoorlog. De metalen zijn belangrijk voor veel goederen, zoals auto's. Veel industrieën dreigen door de beperkingen te maken te krijgen met tekorten en de VS hopen dat China het beleid versoepelt.

In Amsterdam werd verder weinig gehandeld omdat veel bedrijven dicht zijn gebleven op tweede pinksterdag. De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 932,11 punten. De MidKap eindigde 0,7 procent hoger op 897,56 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,5 procent.

De VS en China spraken eerder af de heffingen op elkaars goederen flink te verlagen voor een periode van negentig dagen. China bracht de heffing op Amerikaanse goederen terug naar 10 procent en de VS verlaagden de heffing op Chinese producten naar 30 procent.

Ingewijden zeiden maandag tegen The Wall Street Journal dat Trump onderhandelaars de ruimte geeft om recente exportbeperkingen op technologie naar China af te zwakken.

Op het Damrak behoorden chipmachinebedrijven ASML, ASMI en Besi tot de grootste stijgers, met plussen tot 2,7 procent. Vrijdag wonnen de bedrijven ook al tot 2,7 procent, geholpen door de resultaten van het Amerikaanse chipbedrijf Broadcom. Dat bedrijf presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan verwacht.

SBM Offshore klom 2,6 procent en stond daarbij bovenaan de MidKap. De maritiem dienstverlener profiteerde van een koopadvies van de Amerikaanse bank Morgan Stanley.

Persbureau Reuters meldde vrijdag dat China tijdelijke exportvergunningen heeft verleend aan leveranciers van zeldzame aardmetalen van de drie grootste Amerikaanse autofabrikanten. Een daarvan is het Amerikaans-Europese Stellantis. In Parijs steeg Stellantis 0,6 procent.

In dezelfde Franse stad daalde L'Oréal 0,6 procent. Het cosmeticabedrijf neemt het Britse huidverzorgingsmerk Medik8 over, dat is gespecialiseerd in anti-agingcrèmes en serums op basis van vitamine A. Met de overname wil L'Oréal de positie in de snelgroeiende huidverzorgingsmarkt versterken.

Meer uit Financieel

Fed-baas Powell hint op mogelijke renteverlaging in september

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De rente in de Verenigde Staten gaat volgende maand mogelijk omlaag. Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft vrijdag voorzichtig gehint op een renteverlaging in september. Hij wees daarbij op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt, ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

15 minuten geleden
Wall Street licht hoger in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging vrijdag licht omhoog na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de toespraak van Jerome Powell. De voorzitter van de Fed spreekt om 16.00 uur Nederlandse tijd tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers zijn vooral benieuwd of Powell iets gaat zeggen over het toekomstige rentebeleid.

53 minuten geleden
Belastingdienst in beroep tegen uitspraak rond bijtelling in 2020

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is in beroep gegaan tegen de uitspraak rond een bijtellingsverhoging in 2020. De rechter oordeelde vorige maand dat een leaserijder honderden euro's te veel had betaald, maar daar is de overheidsinstelling het niet mee eens. Het is nog niet duidelijk wanneer het beroep dient.

2 uur geleden
Klanten failliete Paardekooper zoeken nieuw verpakkingsbedrijf

DEN HAAG (ANP) - Klanten van verpakkingsleverancier Koninklijke Paardekooper Group (KPG), zoals Albert Heijn en koekenproducent De Koekfabriek, zoeken nieuwe leveranciers. Het bedrijf is donderdag failliet verklaard en tijdelijk gestopt met het leveren van verpakkingen.

3 uur geleden
Zeker 69 fietsen Bakfiets.nl moeten terug om frame te vervangen

HOOGEVEEN (ANP) - Bij de terugroepactie die Bakfiets.nl in juli is gestart, moet het frame van zeker 69 fietsen worden vervangen. Dit meldt directeur Jan Rijkeboer van de eigenaar van het merk, Azor Bike. Hoewel de terugroepactie ruim een maand geleden begon, zijn volgens hem "nog niet zoveel" frames vervangen.

3 uur geleden
FT: TikTok wil honderden contentmoderators in Londen ontslaan

LONDEN (ANP) - TikTok staat op het punt om honderden medewerkers te ontslaan die in Londen content modereren. Dat meldt de Financial Times op basis van een interne e-mail die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Werknemers kregen die mail vrijdagochtend. Het bedrijf zou het werk willen automatiseren met kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden
WoonEnergie stopt, moederbedrijf Eneco neemt klanten over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier WoonEnergie houdt per 1 oktober op te bestaan, heeft moederbedrijf Eneco vrijdag bekendgemaakt. De ongeveer 40.000 klanten gaan over naar Eneco en behouden hun contractafspraken over energietarieven en voorwaarden. Daarover ontvangen zij de komende maanden informatie.

3 uur geleden