Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX in het rood, verzekeraar NN boekte kleine winst

AEX in het rood, verzekeraar NN boekte kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met verlies gesloten. De zorgen over de rente en een recessie bleven boven de markt hangen. Verzekeraar NN Group ging licht omhoog en toonde daarmee verder herstel van de zware koersval van vorige week.

De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 eindigde met een min van 0,6 procent op 719,67 punten. De MidKap zakte 2,5 procent tot 805,14 punten. Op de aandelenmarkten in Londen, Parijs en Frankfurt waren verliezen tot 1 procent te zien.

Beleggers zijn bezorgd dat de renteverhogingen van de Federal Reserve de Amerikaanse economie in een recessie kunnen drukken. Verschillende kopstukken van de Fed hebben aangegeven dat de rente nog verder verhoogd kan worden om de inflatie onder controle te krijgen. De rentes op Amerikaanse staatsobligaties stijgen waardoor aandelen als belegging minder aantrekkelijk worden.

Woekerpolissen

NN klom 0,3 procent. De verzekeraar kelderde vorige week woensdag na een uitspraak van het gerechtshof van Den Haag over zogenoemde woekerpolissen. Mogelijk moet NN daardoor honderden miljoenen aan compensatie gaan betalen. Unilever was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 0,5 procent.

ABN AMRO, staalconcern ArcelorMittal en betalingsverwerker Adyen waren de grootste dalers in de hoofdindex met minnen tot 3 procent. In de MidKap ging kunstmestproducent OCI fors onderuit met een verlies van 5,6 procent. Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en verlichtingsbedrijf Signify hadden een moeilijke dag met verliezen tot 5,4 procent.

Biotechnologen

Bij de kleinere fondsen op het Damrak moesten de biotechnologen Pharming en Vivoryon het ontgelden met dalingen tot 5,7 procent. Ook speciaalchemiebedrijf Avantium stond onder druk met een verlies van 5 procent.

In Londen werd webshop Boohoo 2,3 procent lager gezet. De onlineverkoper van kleding sneed in zijn verwachtingen voor volgend jaar en gaat nu uit van een aanzienlijke omzetdaling omdat consumenten minder via internet shoppen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 89,69 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 91,03 dollar per vat. De euro noteerde 1,0456 dollar, tegen 1,0505 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

8 minuten geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

3 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

3 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

4 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

5 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

5 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

5 uur geleden