AEX in het rood, verzekeraar NN boekte kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met verlies gesloten. De zorgen over de rente en een recessie bleven boven de markt hangen. Verzekeraar NN Group ging licht omhoog en toonde daarmee verder herstel van de zware koersval van vorige week.
De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 eindigde met een min van 0,6 procent op 719,67 punten. De MidKap zakte 2,5 procent tot 805,14 punten. Op de aandelenmarkten in Londen, Parijs en Frankfurt waren verliezen tot 1 procent te zien.
Beleggers zijn bezorgd dat de renteverhogingen van de Federal Reserve de Amerikaanse economie in een recessie kunnen drukken. Verschillende kopstukken van de Fed hebben aangegeven dat de rente nog verder verhoogd kan worden om de inflatie onder controle te krijgen. De rentes op Amerikaanse staatsobligaties stijgen waardoor aandelen als belegging minder aantrekkelijk worden.
Woekerpolissen
NN klom 0,3 procent. De verzekeraar kelderde vorige week woensdag na een uitspraak van het gerechtshof van Den Haag over zogenoemde woekerpolissen. Mogelijk moet NN daardoor honderden miljoenen aan compensatie gaan betalen. Unilever was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 0,5 procent.
ABN AMRO, staalconcern ArcelorMittal en betalingsverwerker Adyen waren de grootste dalers in de hoofdindex met minnen tot 3 procent. In de MidKap ging kunstmestproducent OCI fors onderuit met een verlies van 5,6 procent. Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en verlichtingsbedrijf Signify hadden een moeilijke dag met verliezen tot 5,4 procent.
Biotechnologen
Bij de kleinere fondsen op het Damrak moesten de biotechnologen Pharming en Vivoryon het ontgelden met dalingen tot 5,7 procent. Ook speciaalchemiebedrijf Avantium stond onder druk met een verlies van 5 procent.
In Londen werd webshop Boohoo 2,3 procent lager gezet. De onlineverkoper van kleding sneed in zijn verwachtingen voor volgend jaar en gaat nu uit van een aanzienlijke omzetdaling omdat consumenten minder via internet shoppen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 89,69 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 91,03 dollar per vat. De euro noteerde 1,0456 dollar, tegen 1,0505 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
4 uur geleden