AEX begint met klein verlies aan laatste dag bewogen beursjaar
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
In Duitsland, Italië en Zwitserland blijven de beurzen de hele dag dicht vanwege de jaarwisseling en op donderdag 1 januari zijn alle markten gesloten.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 949,80 punten. Dinsdag won de index nog een half procent. Een sterke eindejaarsrally is dit jaar uitgebleven. Beleggers lijken daarentegen aan het einde van het positieve beursjaar wat winst te nemen. De AEX koerst af op een winst van ongeveer 8 procent in 2025. Het is het derde positieve beursjaar op rij. Het rendement is wel lager dan in de twee voorgaande jaren.
Buitenland
De MidKap daalde 0,2 procent tot 927,88 punten. De middelgrote bedrijven deden het dit jaar iets beter dan de AEX-fondsen. De MidKap koerst af op een jaarwinst van 11 procent, na een verlies van ruim 9 procent in 2024. De bouwers BAM en Heijmans, die dit jaar werden opgenomen in de MidKap, kenden een sterk jaar met koerswinsten van rond de 120 procent.
Parijs verloor 0,4 procent en stevent af op een jaarwinst van 10 procent. In Londen, waar de beurs ook een halve dag open is, daalde de FTSE-index 0,1 procent. De Britse beurs koerst af op een winst van 20 procent in 2025. In Frankfurt, waar het jaar dinsdag al werd afgesloten, boekte de DAX met een plus van 22 procent de grootste jaarwinst sinds 2019. De Brusselse beurs koerst af op een jaarwinst van 19 procent. Dat is de grootste winst sinds het coronaherstel van 2021.
Douwe Egberts
De Nederlandse banken waren dit jaar in trek bij beleggers. ABN AMRO (min 0,5 procent) zag de aandelenkoers dit jaar bijna verdubbelen en was daarmee de grote winnaar in de AEX. Concurrent ING (min 0,4 procent) werd dit jaar bijna 60 procent meer waard.
JDE Peet's (min 0,2 procent) was na ABN AMRO de sterkste stijger in de AEX dit jaar met een plus van ruim 90 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts wordt overgenomen door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper. Chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,5 procent) en informatieleverancier Wolters Kluwer (min 0,4 procent) waren de grootste dalers dit jaar, met minnen van rond de 45 procent.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.
4 uur geleden