Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX begint lager aan verkorte oudejaarssessie

AEX begint lager aan verkorte oudejaarssessie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag lager begonnen aan de verkorte handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters stonden in het rood. De aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in veel Europese landen zorgde voor terughoudendheid. Beleggers namen verder weinig risico op de laatste dag van het jaar, dat gedomineerd werd door de coronacrisis. Dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden, en de uitrol van de eerste coronavaccins, wisten de beurzen zich sterk te herstellen van de dieptepunten in maart.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 625,70 punten. De hoofdindex stevent af op een winst in 2020 van ruim 3 procent en is ten opzichte van het dieptepunt van de coronacrisis in maart met zo'n 60 procent gestegen. In 2019 won de AEX bijna 24 procent. De MidKap verloor 0,2 procent tot 934,77 punten. In Parijs daalde de CAC40-index 0,4 procent. De Duitse beurs is gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar.

De Londense FTSE-index zakte 1,4 procent, na de flinke opmars in de afgelopen dagen. Het Britse Hogerhuis heeft akkoord gegeven voor de handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die vorige week na lang onderhandelen werd gesloten. Eerder stemde het Lagerhuis al met grote meerderheid in met de brexitdeal.

Unilever

Grootste daler in de AEX was levensmiddelenconcern Unilever met een verlies van 1,7 procent. Adyen ging aan kop met een winst van 1,1 procent. De betalingsdienstverlener is dit jaar de absolute uitblinker bij de hoofdbedrijven. Adyen profiteerde van de toegenomen vraag naar digitale betalingen door corona en werd ruim 160 procent meer waard.

Bij de middelgrote bedrijven stond Eurocommercial Properties onderaan met een min van 1,2 procent. De eigenaar van veel winkelcentra zag dit jaar zo'n 40 procent aan beurswaarde verdampen door de coronacrisis. Sterkste stijger was biotechnoloog Pharming met een plus van 3,2 procent.

RoodMicrotec

RoodMicrotec maakte een koerssprong van 8 procent op de lokale markt. De chiptoeleverancier heeft een obligatielening uit 2014 kunnen herfinancieren. Daarmee is 2,6 miljoen euro gemoeid. Ook het management doet mee aan de deal en steekt geld in het eigen bedrijf.

De euro was 1,2289 dollar waard, tegenover 1,2283 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 48,17 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 51,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten overwegend hoger, tech blijft achter

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. De meeste aandelen sloten hoger, maar techbedrijven stonden enigszins onder druk. Beleggers waren in afwachting van een definitieve deal in het Amerikaanse Congres die waarschijnlijk een einde maakt aan de sluiting van de federale overheid.

2 uur geleden
Triodos wint Nederlandse rechtszaak rond certificatenkwestie

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.

3 uur geleden
Belgisch onderzoek naar overname van Pukkelpop door Live Nation

BRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in België.

5 uur geleden
Noors melkbedrijf stopt met 'Nederlands' middel tegen methaan

OSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.

7 uur geleden
ABN AMRO winnaar op Damrak na overname NIBC

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.

7 uur geleden
Fed-kopstuk Raphael Bostic kondigt vertrek aan

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.

8 uur geleden
Chipmaker AMD stijgt op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.

9 uur geleden