Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX begint hoger na lang paasweekeinde, aandacht voor Vopak

AEX begint hoger na lang paasweekeinde, aandacht voor Vopak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt hoger te gaan openen na een vierdaags paasweekeinde. Tankopslagbedrijf Vopak kan dinsdag op aandacht rekenen op het Damrak. Ook op andere Europese beurzen wordt een hogere opening voorzien, in navolging van de veelal positief gestemde Aziatische beurzen.

Vopak neemt de helft van de aandelen in de door Gasunie opgezette terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in de Groningse Eemshaven over. Wat Vopak daarvoor betaalt, maakte het bedrijf niet bekend. Verder zegt Vopak af te zien van een groot belang in een LNG-terminal in Hongkong. Door vertragingen in de aanleg vindt Vopak het project minder interessant.

Verzekeraar ASR kreeg een adviesverhoging van analisten bij Citi. Die stellen dat het aandeel te weinig waard is sinds de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon.

Pharming

Biotechnologiebedrijf Pharming maakte bekend zijn eerste commerciƫle levering van het medicijn Joenja in de Verenigde Staten te hebben gedaan. Dat middel, dat werkt tegen de zeer zeldzame aandoening van het immuunsysteem APDS, werd eind vorige maand goedgekeurd door de Amerikaanse geneesmiddelentoezichthouder FDA. De eerste levering zorgt ervoor dat Pharming een mijlpaalbetaling van 10 miljoen dollar krijgt van Novartis, dat een exclusieve licentie heeft op het middel.

Sif stelde in een update dat de uitbreiding van zijn productiefaciliteit op de Maasvlakte voorspoedig verloopt en de eerste voorbereidende werkzaamheden inmiddels van start zijn gegaan. Ongeveer de helft van de 328 miljoen euro aan kosten voor de uitbreiding worden dit jaar uitgegeven, de rest volgt in 2024.

Pegasus Europe

Investeringsvehikel Pegasus Europe maakte bekend van de Amsterdamse beurs te gaan verdwijnen. Het lege beursfonds, een zogeheten SPAC, is er niet in geslaagd om een bedrijf te vinden om over te nemen. Pegasus Europe werd gesteund door LVMH-topman Bernard Arnault en voormalig topman Jean Pierre Mustier van UniCredit en had haast 500 miljoen euro opgehaald in 2021. De aandeelhouders krijgen hun geld terug.

De beurzen in Aziƫ gingen dinsdag vrijwel allemaal omhoog, met uitzondering van die in Shanghai na een lager dan verwachte inflatie in China. Ook de Amerikaanse beurzen waren maandag overwegend licht positief gestemd. Zo eindigde de Dow-Jonesindex 0,3 procent hoger op 33.586.52 punten en ging de breder samengestelde S&P 500 0,1 procent vooruit tot 4109,11 punten. Techbeurs Nasdaq sloot wel een fractie lager, op 12.084,35 punten.

Meer uit Financieel

CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht donderdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

6 minuten geleden
Bitcoin veert op na koersval tot 60.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.

8 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

56 minuten geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

8 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

9 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

9 uur geleden