AEX begint hoger na lang paasweekeinde, aandacht voor Vopak
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt hoger te gaan openen na een vierdaags paasweekeinde. Tankopslagbedrijf Vopak kan dinsdag op aandacht rekenen op het Damrak. Ook op andere Europese beurzen wordt een hogere opening voorzien, in navolging van de veelal positief gestemde Aziatische beurzen.
Vopak neemt de helft van de aandelen in de door Gasunie opgezette terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in de Groningse Eemshaven over. Wat Vopak daarvoor betaalt, maakte het bedrijf niet bekend. Verder zegt Vopak af te zien van een groot belang in een LNG-terminal in Hongkong. Door vertragingen in de aanleg vindt Vopak het project minder interessant.
Verzekeraar ASR kreeg een adviesverhoging van analisten bij Citi. Die stellen dat het aandeel te weinig waard is sinds de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon.
Pharming
Biotechnologiebedrijf Pharming maakte bekend zijn eerste commerciƫle levering van het medicijn Joenja in de Verenigde Staten te hebben gedaan. Dat middel, dat werkt tegen de zeer zeldzame aandoening van het immuunsysteem APDS, werd eind vorige maand goedgekeurd door de Amerikaanse geneesmiddelentoezichthouder FDA. De eerste levering zorgt ervoor dat Pharming een mijlpaalbetaling van 10 miljoen dollar krijgt van Novartis, dat een exclusieve licentie heeft op het middel.
Sif stelde in een update dat de uitbreiding van zijn productiefaciliteit op de Maasvlakte voorspoedig verloopt en de eerste voorbereidende werkzaamheden inmiddels van start zijn gegaan. Ongeveer de helft van de 328 miljoen euro aan kosten voor de uitbreiding worden dit jaar uitgegeven, de rest volgt in 2024.
Pegasus Europe
Investeringsvehikel Pegasus Europe maakte bekend van de Amsterdamse beurs te gaan verdwijnen. Het lege beursfonds, een zogeheten SPAC, is er niet in geslaagd om een bedrijf te vinden om over te nemen. Pegasus Europe werd gesteund door LVMH-topman Bernard Arnault en voormalig topman Jean Pierre Mustier van UniCredit en had haast 500 miljoen euro opgehaald in 2021. De aandeelhouders krijgen hun geld terug.
De beurzen in Aziƫ gingen dinsdag vrijwel allemaal omhoog, met uitzondering van die in Shanghai na een lager dan verwachte inflatie in China. Ook de Amerikaanse beurzen waren maandag overwegend licht positief gestemd. Zo eindigde de Dow-Jonesindex 0,3 procent hoger op 33.586.52 punten en ging de breder samengestelde S&P 500 0,1 procent vooruit tot 4109,11 punten. Techbeurs Nasdaq sloot wel een fractie lager, op 12.084,35 punten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
6 uur geleden