Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX begint hoger na lang paasweekeinde, aandacht voor Vopak

AEX begint hoger na lang paasweekeinde, aandacht voor Vopak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt hoger te gaan openen na een vierdaags paasweekeinde. Tankopslagbedrijf Vopak kan dinsdag op aandacht rekenen op het Damrak. Ook op andere Europese beurzen wordt een hogere opening voorzien, in navolging van de veelal positief gestemde Aziatische beurzen.

Vopak neemt de helft van de aandelen in de door Gasunie opgezette terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in de Groningse Eemshaven over. Wat Vopak daarvoor betaalt, maakte het bedrijf niet bekend. Verder zegt Vopak af te zien van een groot belang in een LNG-terminal in Hongkong. Door vertragingen in de aanleg vindt Vopak het project minder interessant.

Verzekeraar ASR kreeg een adviesverhoging van analisten bij Citi. Die stellen dat het aandeel te weinig waard is sinds de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon.

Pharming

Biotechnologiebedrijf Pharming maakte bekend zijn eerste commerciële levering van het medicijn Joenja in de Verenigde Staten te hebben gedaan. Dat middel, dat werkt tegen de zeer zeldzame aandoening van het immuunsysteem APDS, werd eind vorige maand goedgekeurd door de Amerikaanse geneesmiddelentoezichthouder FDA. De eerste levering zorgt ervoor dat Pharming een mijlpaalbetaling van 10 miljoen dollar krijgt van Novartis, dat een exclusieve licentie heeft op het middel.

Sif stelde in een update dat de uitbreiding van zijn productiefaciliteit op de Maasvlakte voorspoedig verloopt en de eerste voorbereidende werkzaamheden inmiddels van start zijn gegaan. Ongeveer de helft van de 328 miljoen euro aan kosten voor de uitbreiding worden dit jaar uitgegeven, de rest volgt in 2024.

Pegasus Europe

Investeringsvehikel Pegasus Europe maakte bekend van de Amsterdamse beurs te gaan verdwijnen. Het lege beursfonds, een zogeheten SPAC, is er niet in geslaagd om een bedrijf te vinden om over te nemen. Pegasus Europe werd gesteund door LVMH-topman Bernard Arnault en voormalig topman Jean Pierre Mustier van UniCredit en had haast 500 miljoen euro opgehaald in 2021. De aandeelhouders krijgen hun geld terug.

De beurzen in Azië gingen dinsdag vrijwel allemaal omhoog, met uitzondering van die in Shanghai na een lager dan verwachte inflatie in China. Ook de Amerikaanse beurzen waren maandag overwegend licht positief gestemd. Zo eindigde de Dow-Jonesindex 0,3 procent hoger op 33.586.52 punten en ging de breder samengestelde S&P 500 0,1 procent vooruit tot 4109,11 punten. Techbeurs Nasdaq sloot wel een fractie lager, op 12.084,35 punten.

Meer uit Financieel

Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

1 uur geleden
Twee Marokkaanse banken schikken voor 175 miljoen met Belgisch OM

BRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.

1 uur geleden
Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

3 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

4 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

5 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

6 uur geleden