Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aerion stopt met ontwikkeling supersonisch passagiersvliegtuig

Aerion stopt met ontwikkeling supersonisch passagiersvliegtuig

RENO (ANP/BLOOMBERG) - Aerion stopt per direct met de ontwikkeling van het supersonische passagiersvliegtuig AS2. Het Amerikaanse bedrijf legt de werkzaamheden stil omdat het niet genoeg geld bijeen heeft gekregen om te beginnen met de bouw van het toestel. Daarmee komt een einde aan de ambitie van Aerion om voor het eerst sinds de ondergang van de Concorde in 2003 een passagiersvliegtuig te bouwen dat sneller kan vliegen dan het geluid.

Het bedrijf, opgericht door de Amerikaanse miljardair Robert Bass, had steun van vliegtuigbouwer Boeing en General Electric zou de motoren van de AS2 gaan leveren. Uiteindelijk is het toestel niet verder gekomen dan de tekentafel. De AS2 zou een maximumsnelheid hebben gehad van zo'n 1600 kilometer per uur. Er konden zo'n 10 passagiers worden vervoerd met het zakenvliegtuig.

In maart liet Aerion nog weten dat de vliegtuigen vanaf 2023 gebouwd zouden worden in een nieuwe fabriek in Florida. Vanaf 2027 zouden de toestellen worden geleverd. Aerion had naar eigen zeggen al voor 11 miljard dollar aan orders verzameld.

Meer uit Financieel

Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

43 minuten geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

1 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

2 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

2 uur geleden
Verhoging gokbelasting levert staat veel minder op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de kansspelbelasting levert de staat veel minder geld op dan gedacht, maakte de Kansspelautoriteit bekend. In januari vorig jaar ging de gokbelasting omhoog van 30,5 procent naar 34,2 procent en in 2026 is het tarief verder verhoogd naar 37,8 procent. De maatregel moest zorgen voor extra inkomsten voor de overheid.

3 uur geleden
Nieuwe topman Heineken krijgt 25 miljoen euro in aandelen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Heineken heeft voor bijna 25 miljoen euro aan aandelen in de Nederlandse bierbrouwer gekregen. Dat bedrag dient voor Rafael Oliveira als compensatie voor de bonus die hij misloopt door te vertrekken bij zijn huidige werkgever, koffie- en theeconcern JDE Peet's.

3 uur geleden
OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met zeven leerlingen ontucht hebben gepleegd. Eerder werd van twee slachtoffers van ontucht gesproken, maar dinsdag bleek dat het er zeven waren. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

4 uur geleden