Aegon bij stijgers in lagere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde vrijdag tot de schaarse stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een goed ontvangen kwartaalbericht. De verzekeraar verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar, ondanks iets mindere kwartaalresultaten dan een jaar eerder. Ook kondigde Aegon een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 150 miljoen euro. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.
De algehele stemming op de Europese beursvloeren was negatief, na de lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers reageerden op uitlatingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Volgens Powell zijn de recente prestaties van de Amerikaanse economie "opmerkelijk goed" en geeft de economie geen signalen af dat de centrale bank haast moet maken met het verlagen van de rente. Beleggers hadden juist gehoopt op verdere renteverlagingen.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 868,53 punten. De hoofdindex sloot een dag eerder nog 1,3 procent hoger. De MidKap daalde 0,3 procent tot 872,79 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen verloor 0,4 procent, na een onverwachte krimp van de Britse economie in september.
Overnamegerucht
Naast Aegon gingen branchegenoten ASR en NN Group licht omhoog in de AEX. Olie- en gasconcern Shell won 0,1 procent, na een koopadvies van de Spaanse bank Santander. ASML zakte dik 2 procent. De chipmachinemaker won een dag eerder nog 7 procent na handhaving van de vooruitzichten voor 2030.
Ook Besi verloor ruim 2 procent. Het chipbedrijf reageerde donderdag na de slotbel nog op een overnamegerucht. Hoewel Besi inhoudelijk niet inging op het gerucht, liet het bedrijf weten dat het "volledig toegewijd is aan de uitvoering van het strategische plan om als onafhankelijk bedrijf de aandeelhouderswaarde te vergroten".
Verkoop van dochterbedrijf
Dsm-firmenich daalde 0,9 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf verkoopt een deel van zijn aandelen van Robertet Group. Na de verkoop houdt dsm-firmenich een belang van minder dan 2 procent in de Franse geur- en smaakfabrikant.
Just Eat Takeaway won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd in de afgelopen twee dagen al bijna een kwart meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub.
De euro was 1,0558 dollar waard, tegen 1,0556 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 67,75 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 71,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
10 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
16 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden