Adyen opnieuw winnaar op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is vrijdag opnieuw hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Net zoals eerder deze week gingen beleggers mee in een optimistisch oordeel van analisten over het fintechbedrijf. De algehele stemming was positief, net zoals op andere beurzen in Europa.
Adyen eindigde bijna 3 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX. Kenners van Citigroup zijn optimistischer over de toekomstige resultaten van het Amsterdamse bedrijf en noemen Adyen een van de beste beleggingen in de branche voor betalingsverwerkers. Ook analisten van twee andere financieel dienstverleners verhoogden hun advies voor het bedrijf deze week.
De AEX sloot met een winst van 0,7 procent op 781,85 punten. De MidKap steeg 1 procent tot 876,72 punten en de beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,3 procent.
Banenrapport
Beleggers verwerkten onder andere het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid, waaruit bleek dat er in de Verenigde Staten vorige maand meer banen bij zijn gekomen dan economen hadden verwacht. Dit duidt op een sterk draaiende Amerikaanse economie, wat de Federal Reserve zal laten meewegen in nieuwe rentebesluiten.
De University of Michigan maakte bekend dat het consumentenvertrouwen in de VS sterk is gestegen nu zorgen over de inflatie afnemen.
ArcelorMittal
Op de beurs in Amsterdam was er aandacht voor staalconcern ArcelorMittal, dat zijn activiteiten in Kazachstan heeft verkocht aan de regering. Die stap was al aangekondigd na een ongeluk in een kolenmijn van ArcelorMittal in het Centraal-Aziatische land waarbij tientallen mijnwerkers omkwamen. Het aandeel eindigde 0,7 procent hoger.
Mijnbouwbedrijf Anglo American maakte een spectaculaire duikeling van 21 procent op de beurs in Londen. Het bedrijf kondigde aan veel minder ertsen en andere grondstoffen uit de grond te halen om op kosten te besparen. Het bedrijf heeft onder andere besloten om minder kopererts in Zuid-Amerika te produceren. Sinds maart 2020, toen de coronapandemie voor veel onzekerheid zorgde, ging Anglo American niet zo hard omlaag.
De euro verloor 0,6 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0750 dollar waar. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,4 procent in prijs tot 70,98 dollar en Brentolie werd 2,2 procent duurder op 75,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
2 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
8 uur geleden