Adyen opnieuw winnaar op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is vrijdag opnieuw hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Net zoals eerder deze week gingen beleggers mee in een optimistisch oordeel van analisten over het fintechbedrijf. De algehele stemming was positief, net zoals op andere beurzen in Europa.
Adyen eindigde bijna 3 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX. Kenners van Citigroup zijn optimistischer over de toekomstige resultaten van het Amsterdamse bedrijf en noemen Adyen een van de beste beleggingen in de branche voor betalingsverwerkers. Ook analisten van twee andere financieel dienstverleners verhoogden hun advies voor het bedrijf deze week.
De AEX sloot met een winst van 0,7 procent op 781,85 punten. De MidKap steeg 1 procent tot 876,72 punten en de beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,3 procent.
Banenrapport
Beleggers verwerkten onder andere het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid, waaruit bleek dat er in de Verenigde Staten vorige maand meer banen bij zijn gekomen dan economen hadden verwacht. Dit duidt op een sterk draaiende Amerikaanse economie, wat de Federal Reserve zal laten meewegen in nieuwe rentebesluiten.
De University of Michigan maakte bekend dat het consumentenvertrouwen in de VS sterk is gestegen nu zorgen over de inflatie afnemen.
ArcelorMittal
Op de beurs in Amsterdam was er aandacht voor staalconcern ArcelorMittal, dat zijn activiteiten in Kazachstan heeft verkocht aan de regering. Die stap was al aangekondigd na een ongeluk in een kolenmijn van ArcelorMittal in het Centraal-Aziatische land waarbij tientallen mijnwerkers omkwamen. Het aandeel eindigde 0,7 procent hoger.
Mijnbouwbedrijf Anglo American maakte een spectaculaire duikeling van 21 procent op de beurs in Londen. Het bedrijf kondigde aan veel minder ertsen en andere grondstoffen uit de grond te halen om op kosten te besparen. Het bedrijf heeft onder andere besloten om minder kopererts in Zuid-Amerika te produceren. Sinds maart 2020, toen de coronapandemie voor veel onzekerheid zorgde, ging Anglo American niet zo hard omlaag.
De euro verloor 0,6 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0750 dollar waar. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,4 procent in prijs tot 70,98 dollar en Brentolie werd 2,2 procent duurder op 75,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
6 uur geleden